Kurátorka mediálneho umenia z Poľska

Novinky
Všetci o ňom hovoria, no ty stále nevieš, čo vlastne to mediálne umenie je? Nevadí! 

Mediálne umenie je umeleckou disciplínou tzv. dnešnej doby; zhmotňuje diela vyhotovené pomocou nových technológií, ako sú počítačová grafika, Internet, videohry, 3D tlač alebo aj biotechnológia. 

Stále málo? 

Nezúfaj, tento november sa o mediálnom umení dozvieš v košických Kasárňach/Kulturparku prostredníctvom veľmi výnimočného spíkra – Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka bude prednášať na umelecko-technologickom festivale Art & Tech Conference 21. novembra. 

Kto?

Agniezska je odborníčka v oblasti media artu, kurátorka a členka prvej poľskej inštitúcie mediálneho umenia WRO Art Center. Agnieszka sa v minulosti venovala sprostredkovaniu tohto typu umenia napríklad aj rodinám s deťmi alebo ľuďom s poruchami vnímania. V súčasnosti pracuje na príprave veľkolepého festivalu The Sapporo International Art Festival (SIAF) 2020 v Japonsku s témou Of Roots and Clouds. 

Prečo?

Košice sú členom siete UNESCO Creative Cities Network. Naše mesto je tak na celosvetovom leveli reprezentované ako UNESCO Creative City of Media Arts. Ako poctu tomuto oceneniu Creative Industry Košice už štvrtý rok vytvára šesťdňové podujatie pre širokú verejnosť a odbornú sféru umelcov a technológov, kde sa ľudia z rôznych oblastí môžu stretnúť a nadviazať spolupráce. Alebo len tak čerpať inšpiráciu. Príď tento rok aj ty. 21. novembra ťa čakáme. Info k lístkom nájdeš tu. Viac o WRO Biennale 2019 v nasledujúcom videu: