Workshop: Kritickým myslením a dizajnom k lepšej spoločnosti s Hanou Skljarszkou

Workshopy

Je prirodzené, že každý z nás sa pozerá na svet cez vlastné ružové okuliare. Každý z nás si so sebou nosí batôžtek – našu prácu, odbor, vek – ktorý ovplyvňuje to čo vidíme, ako vnímame a hodnotíme ľudí okolo nás a samých seba, aké problémy považujeme za dôležité.

Náš vlastný pohľad je však väčšinou veľmi obmedzený a nedokonalý. Preto je pre nás najlepšie neustále reflektovať na naše myslenie. Byť otvorený/á pohľadu iných a ochotný/á počúvať a vymieňať si kultúrne názory. Práve to sú vlastnosti a schopnosti nad zlato v tejto rozdelenej spoločnosti a rozhádanej dobe. Počas workshopu vám Hana predstaví nástroje, tipy a triky, ako nazerať na svet cez “zvedavé okuliare” a používať kritické myslenie pre lepšie pochopenie seba samého a nášho okolia. Kurz je priateľský, uvoľnený a hravý – tak, ako Hana.

Tento workshop bol súčasťou podujatia Urban Exploration, ktoré sme zorganizovali v rámci nášho projektu Cultural and Creative Spaces and Cities. Projekt je spolufinancovaný z programu Európskej únie Kreatívna Európa.