Už dnes: kúp si vstupenky na festival so svetovými osobnosťami umenia a technológií v Košiciach!

Predstav si jedinečnú príležitosť stretnúť fascinujúce osobnosti z oblastí IT, umenia, kultúry či dizajnu. Na jednom mieste. 6-dňový festival Art & Tech Days sa v Košiciach koná už štvrtý rok. Jeho tohtoročnou témou je jazyk a komunikácia ako univerzálne, no občas ťažko uchopiteľné nástroje pre výmenu informácií. Medzi ľuďmi navzájom, medzi ľuďmi a softvérmi, medzi softvérom a rozhraním, medzi robotom a človekom a medzi robotom a robotom, a to všetko od 19. – 24. novembra 2019. Naozaj. Kúp si svoj lístok tu.

Jazyk nepredstavuje len slovo a reč, ale môže mať rôzne podoby, ktorými sa možno vyjadriť: komunikovať sa dá kódom, zvukom, pohybom, vzorcom. Ústredná udalosť celého podujatia je konferencia Art & Tech Conference, kde si vypočuješ vedcov, umelcov a technológov z celého sveta, tento rok napríklad aj z japonského Tokia. 

Festival ponúka viacero hudobných či tanečných vystúpení, ktoré prepájajú umenie s technológiami. Ako sa to dá, sa dozvieš na samostatných podujatiach v Kasárňach, Kunsthalle alebo aj v Tabačke. Obľúbenou súčasťou Art & Tech Days sú workshopy pre dospelých či deti – práve tie si musíš booknúť čo najrýchlejšie. Deti sa interaktívne hrajú rady.

Lístok na konferenciu by si mal zadovážiť každý, koho zaujímajú digitálne riešenia či nové umelecké a technologické spolupráce. Snahou Art & Tech Days festivalu je sprostredkovať rozdielnym odvetviam priestor na spoznanie sa a spojenia síl do nového produktu.

Najväčšia pridaná hodnota Art & Tech Days festivalu putuje jeho rodnému mestu – profilové podujatie pre titul UNESCO Creative City of Media Arts prináša do mesta svetové osobnosti, zviditeľňuje ho a predstavuje jeho potenciál na globálnej úrovni.

„Breakthrough solutions alebo revolučné vynálezy majú rovnakú šancu vzniknúť v Košiciach ako hocikde inde.“

Michal Hladký

Riaditeľ Creative Industry Košice, miestny vizionár a večný fanúšik inovovania na rozhraní disciplín, Michal Hladký, tvrdí: „V súčasnom a budúcom svete sa technológiám nevyhneme – preto budeme potrebovať správne využívať kreatívu. Tá vie priniesť zaujímavé riešenia a IT sektor ich vie následne technologicky zrealizovať. Košice majú obrovský potenciál, aby práve tu vznikali myšlienky a nápady. Ako mesto máme na viac – nemusíme byť výrobňou nápadu niekoho iného.“ 

Neseď doma. Nápady na tvoj nový startup, medzinárodné spolupráce alebo nejakú cool interaktívnu inštaláciu čakajú túto jeseň. To všetko a ďaleko viac už tento november v košických Kasárne/Kulturpark! Kúp si svoju vstupenku už dnes.