Nový európsky Bauhaus a medzisektorové inovácie v Európe

Novinky

Radi by sme ťa pozvali na záverečnú konferenciu projektu COCO4CCI s názvom „Creative collaborations for the future – Drivers for interdisciplinary and cross-sectoral innovations in Europe“, ktorá sa uskutoční 2. marca 2022 od 9:00-13:00.

Konferencia bude prebiehať online v anglickom jazyku a predstaví koncept Nového európskeho Bauhausu ako aj rôzne kreatívne prístupy a medzisektorové inovácie v Európe.

Našou hlavnou rečníčkou bude Michela Magas, dizajnérka a poradkyňa pre inovácie Európskej komisie a lídrov G7 a členka okrúhleho stola predsedníčky EK Ursuly von der Leyenovej pre Nový európsky Bauhaus.

 

Projekt, ktorý prepája dizajn, udržateľnosť, finančnú dostupnosť a investície

Nový európsky Bauhaus spája rôzne zainteresované skupiny (občanov, odborníkov, podniky ako aj inštitúcie) a uľahčuje diskusiu o vytváraní lepšieho zajtrajška. Tiež mobilizuje rôzne kreatívne skupiny ako sú dizajnéri, architekti, inžinieri, vedci a študenti v rôznych disciplínach, aby pretvorili udržateľný život v Európe a mimo nej. Zručnosti a prístupy kultúrneho a kreatívneho priemyslu v strednej Európe sú veľmi cenné, najmä pokiaľ ide o vytváranie pozitívnej zmeny do budúcnosti. Kreatívny priemysel má veľký potenciál prepojiť sa s inými priemyselnými sektormi a podporiť hospodársky a sociálny rozvoj tým, že posilní inovačné procesy kreatívnymi vstupmi.

 

Konferencia je bezplatná a registrovať sa na ňu môžeš tu.

Viac informácií ako aj celý program konferencie nájdeš na tomto odkaze.


Projekt CoCo4CCI je financovaný z grantovej schémy Interreg Central Europe.