Šiesty ročník Art & Tech Conference prinesie 7 svetových spíkrov

Art & Tech Days

V rámci hlavného podujatia Art & Tech Conference sme pozvali 7 top spíkrov, ktorí odprezentujú svoje postrehy na tému Change vyvolanú umením, technológiami a dizajnom. 

Konferencia sa ako hlavné podujatie festivalového týždňa Art & Tech Days uskutoční 24. novembra v Kasárňach/Kulturparku, budova Alfa o 9:00. Lístky na konferenciu nájdeš na tomto odkaze.

Zoznam spíkrov sľubuje viac ako len inšpiratívne diskusie

Dokážeme premietnuť našu myseľ do robotov a porozumieť tak ľudským konfliktom? (Benayoun)

Maurice Benayoun (FR), VR/AR/AI umelec, ktorý premenili emócie sveta na luxusné produkty a ľudské myšlienky na predmety a obchodovateľné tokeny. 

Ako môžeme transformovať súčasné postupy na tie udržateľné? (Lang)

Lisa Lang (DE), podnikateľka, inovátorka v technológiách a futuristka, ktorá verí v možnosti ponúkané spojením módy s technológiami. Forbes ju zaradil medzi Top 50 žien v oblasti technológií.

Ako menia technológie umelecký objekt na umelecký subjekt? (Honzik)

Martin Honzik (AT), hlavný kurátor a umelec Ars Electronica, ktorý sa už viac ako 20 rokov venuje humanizácii technológií. 

Ako máme interagovať a zapájať sa do našich životov a komunít? (Pašková)

Lucia Pašková (SK), vášnivá ambasádorka ľudských práv, ekológie a vzdelávania, dobre rozumie významu hodnôt a ich vplyvu na trh. 

Aký majú technológie vplyv na hodnoty a komunity? (Maraj)

Vik Maraj (CA), molekulárny biológ, vyškolený v oblasti konfliktov, ontológie, skupinového správania, neurolingvistického programovania a používania jazykových systémov pri formovaní ľudského myslenia a správania. Prelomil uviaznutú medzinárodnú slepú uličku v oblasti zachytávania uhlíka v hodnote štyroch miliárd dolárov a naučil kanadskú políciu vyjednávať s rukojemníkmi. 

Ako môžu technológie slúžiť ľudskej evolúcii a systémom okolo nich? (Trotto)

Ambra Trotto (SE), dizajnérka a výskumníčka, ktorá sa zaoberá transdisciplinárnymi synergiami založenými na kráse, rozmanitosti a význame – s cieľom realizovať udržateľnú budúcnosť. Skúma, ako zohľadňovať etiku pri navrhovaní transformácie s technológiami ako materiálom. 

Ako môžu technológie odomknúť naše neustále sa rozširujúce kapacity a žiť život tak, aby zmysluplne vplýval na iných (Littlefield)

Allan Littlefield (UK), odborník v oblasti ľudského rozvoja, zručne umožňuje lídrom úspešne prechádzať do nových rolí a urýchľuje vývoj tímu k prelomu na nové úrovne výkonu. 

Pochopenie hybných síl zmeny a ich vzájomného pôsobenia, predstavuje schopnosť predvídať postoje, zapojiť sa do súčasných a budúcich technológií a budovať udržateľnú budúcnosť. 

Odkazy:

Web: www.atdays.sk

Lístky: www.bit.ly/atdays2022

Facebook: www.facebook.com/artandtechdays

ATD2021 video: www.youtu.be/7r_V2ztKgDg


Festival Art & Tech Days je vlajkovým podujatím organizácie Creative Industry Košice, neziskovej organizácie, ktorá podporuje medzisektorovú spoluprácu umeleckých, kultúrnych a kreatívnych podnikov s cieľom vyvinúť riešenia na zlepšenie well-beingu v meste. Creative Industry Košice je ústredným bodom Košíc v sieti Kreatívnych miest mediálneho umenia UNESCO. 

Organizátormi festivalu sú Creative Industry Košice, Košice 2.0 a K13 Košické kultúrne centrá.

Art & Tech Days Conference sa koná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a Slovenskej komisie pre UNESCO.

Projekt Košice 2.0 je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom iniciatívy Mestské inovačné opatrenia. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Hlavnými partnermi festivalu sú Nadácia Tatra banky a Tatra banka.  

Partnermi festivalu sú Mesto Košice, Košický samosprávny kraj, Slovenská sekcia UNESCO, Rakúske kultúrne fórum, Promiseo, Visit Košice, Antik Telecom, Višehradský fond.  

Mediálnymi partnermi festivalu sú Rádio FM, TV JOJ, telKE, Košice:DNES.