Projekt TraCEs ako príklad dobrej praxe

Novinky

Projekt TraCEs, zameraný na transformačné cestovanie v Európskych hlavných mestách kultúry (EHMK), na ktorom sme spolupracovali s Visit Kosice, bol Európskou komisiou vybraný medzi 20 príkladov dobrej praxe. Na ich oficiálnom portáli sa ním môžu ľudia inšpirovať v tom, ako využiť granty Európskej komisie na podporu kreatívneho priemyslu. Ich článok si prečítaš tu.

Cieľom projektu bolo priniesť koncept transformačného turizmu medzi súčasné a bývalé Európske hlavné mestá kultúry a povzbudiť ich k vzájomnej spolupráci. Vďaka transformačnému turizmu sa cestovanie stáva udržateľnejším a turisti majú možnosť spoznať mesto z úplne inej perspektívy.

Do projektu bolo zapojených 20 účastníkov zo Slovenska, ktorí vďaka workshopom pod vedením talianskej mentorky Simony Polly, vytvorili produkt s názvom „Back to Future“. V rámci neho si turisti v Košiciach môžu zažiť každý deň v inom časovom období. Výsledkom spolupráce všetkých zapojených miest je platforma Hra o TraCEs, kde sa návštevníci Košíc a iných miest môžu inšpirovať tipmi od profesionálnych blogerov.

Projekt TraCEs bol financovaný z projektu COSME Európskej únie (2014 – 2020).