Projekt Košice 2.0 je nominovaný na európsku cenu za inovácie v politike

Iné

Projekt Košice 2.0 patrí medzi 10 najlepších finalistov v kategórii Democracy Technologies (Technológie pre demokraciu) v prestížnom ocenení Innovation in Politics Awards 2024 (Cena za inovácie v politike 2024), ktoré každoročne udeľuje The Innovation in Politics Institute (Inštitút pre inovácie v politike).

Ako finalisti Cien za inovácie v politike sme tak súčasťou komunity tých najinšpiratívnejších tvorcov politík z európskeho kontinentu. Projekt Košice 2.0 bol zvolený spomedzi 334 projektov z 26 európskych krajín. Finalisti v siedmich kategóriách predstavujú pestrú škálu inovatívnych nápadov a pre komunity prinášajú skutočné zmeny. Víťazi jednotlivých kategórií budú vyhlásení počas konferencie a galavečera 2. mája v Námornom múzeu v Barcelone.

Cieľom projektu Košice 2.0 je vytvorenie kreatívneho ekosystému, v ktorom budú jednotlivé zainteresované skupiny (samospráva, obyvateľstvo, podnikateľská sféra) koexistovať, spolupracovať a robiť kvalifikované rozhodnutia v záujme zvyšovania kvality života v meste.