Zviditeľnenie pre organizácie a firmy

Creativity for Business

Robíme Košice viditeľnejším mestom

Creative Industry Košice nie je ústredná organizácia pre destinačný manažment a marketing Košíc – predsa je v našom záujme budovať imidž mesta, ktorý čo najdôveryhodnejšie odzrkadľuje jeho identitu. Predstavujeme Košice ako kultúrne a kreatívne miesto pre život a prácu a zaujímavú turistickú destináciu s veľkým potenciálom pre medzinárodný obchod. 

Nešlo by to však bez lokálnej spojky. Spolupráca a spojenie s miestnymi podnikateľmi, umelcami a kreatívcami je presne to, čo robí samotnú prezentáciu silnú a funkčnú.

Rozhodli sme sa napĺňať túto dlhodobú víziu spôsobom oveľa inovatívnejším, ako to robia iné mestá. Vymysleli sme jedinečný koncept, ktorý nikde na svete nenájdete.

Invisible Hotel

Ako sa odlíšiť od iných hotelov v čase megalomanských hotelových sietí či AirBnb? Ako spestriť portfólio svojich izieb a pochváliť sa artovým kúskom? Ako získať dosah k novým publikám, byť súčasťou kultúrneho života a tvorivej sily mesta?

Invisible Hotel je jedinečným výsledkom programu Creativity for Business. Ide o úplne nový koncept ubytovania, ktorý nájdete jedine v Košiciach.

Sieť umelecky pretvorených izieb rozmiestnených v rôznych častiach mesta s primárnym cieľom zviditeľnovať Košice a ľudí, ktorí ich posúvajú vpred. Vo svojej fyzickej podstate neviditeľný hotel predstavuje päť izieb na piatich rôznych adresách. Každú jednu vytvoril iný miestny umelec podľa významnej historickej udalosti. Izby so sebou prinášajú balíček zážitkov prostredníctvom Welcome Packu, knižného sprievodcu po Košiciach a pravidelný online magazín Invisisible Mag. 

Invisible Hotel odhaľuje skrytú tvár mesta a odkrýva to, čo pre mnohých zostáva neviditeľné.

Welcome Pack

Súčasťou zážitku v Invisible Hoteli je Welcome Pack, ktorý čaká každého hosťa na izbe. Obsahuje kurátorský výber remeselných produktov od miestnych výrobcov ako aj voľné vstupenky do galérií, múzea, vstupenky do kina či voľný stôl v co-workingovom centre. Súčasťou ubytovania je aj na mieru šitý program s lokálnou sprievodkyňou, ktorá poradí ako spoznať mesto čo najlepšie.

Invisible Hotel tým presadzuje a propaguje ľudí, hodnoty, miesta a zážitky. Vyberá to najlepšie, čo mesto ponúka, a tým podporuje miestnu ekonomiku v oveľa väčšej miere než samotný hotel.

Invisible Mag

Vedeli ste, že online magazín Invisible Mag je takisto z dielne Creative Industry Košice?

S Invisible Mag vám prinášame pravidelné online čítanie a pozeranie na pozitívne témy o zaujímavých miestach a s inšpiratívnymi ľuďmi, ktorých sme mali šťastie stretnúť. Listicle, long-read, video či sprievodca udalosťami v Košiciach – každú stredu sa o meste môžete dozvedieť to, čo často ani lokáli netušia.

City Cracker

V roku 2018 sme pracovali na zostavovaní podstatného výberu miest v Košiciach, kam sa oplatí ísť, prečo sa oplatí si privstať a kde vziať svojich kamošov na drink. Tipy sme zhmotnili do sto-stranovej knižky plnej obrázkov z dielne účastníkov Foto Academy by CIKE x Woont v šikovnom grafickom spracovaní od Studio 436.

Knižka nie je typickým sprievodcom akého by ste našli v info centre. Je to kurátorský obsah menej viditeľných vecí v meste i na suburbiách, pričom výraznú úlohu zohráva vizualita fotiek a samotný dizajn.

City Cracker v doslovnom preklade znamená rozlúsknuť mesto, no má ešte jeden skrytý význam: “To crack a joke”, povedať vtip priamo nadväzuje na tón jazyka, akým je tento guide písaný. Sprievodca magazínového typu si skôr nájde čitateľa v mladšej generácii zahraničných cestovateľov, či tých odcestovaných, ktorí sa chcú pochváliť, aký rôznorodý charakter mesta je.

Prvá demo edícia City Crackera poletela do tašiek účastníkom Art & Tech Conference. Druhá edícia bude dostupná vo vašich obľúbených kníhkupectvách a online.

Ďalšie projekty z kategórie 'Creativity for Business'

Identifikácia nových príležitostí pre rast a rozvoj KKP v Košiciach

Zistiť viac

Najnovšie články