Prihlás sa do 31/10/20

Predveď svoj talent v Európskom hlavnom meste kultúry // open call

O výzve

Si umelec/umelkyňa, kreatívec alebo kultúrny operátor? Prebudil v tebe obmedzený pohyb počas pandémie kreatívneho ducha? Predveď nám svoj talent a vyhraj príležitosť na rezidenciu v Košiciach (EHMK 2013), nemeckom Gelsenkirchen (EHMK 2010) alebo talianskej Matere (EHMK 2019) a pracuj na svojom projekte s miestnymi umelcami. Prihlásiť sa môžeš do polnoci 31. októbra 2020.

Cultour is Capital Fest

Výzvu a prvý ročník festivalu Cultour is Capital Fest sme pripravili spolu s našimi partnermi z projektu TraCEs v reakcii na pandémiu COVID-19. Cieľom je zviditeľniť prácu umelcov, kreatívcov a kultúrnych operátorov z Európskych hlavných miest kultúry (EHMK). Festival by mal slúžiť ako platforma pre produkcie vyvinuté počas “lockdownu”. Jednoducho povedané, vytvorili sme ho, aby sme ukázali transformačnú silu umenia a kultúry.

Podmienky na prihlásenie

Pred podaním prihlášky potrebuješ splniť tieto 3 podmienky:

  • Bývaš v jednom zo súčasných, bývalých alebo budúcich Európskych hlavných miest kultúry.
  • Posleš max. 10 fotografií alebo video, ktoré popisujú tvoje umelecké dielo alebo predstavenie.
  • K prihláške pripojíš popis, ktorý poukáže na najdôležitejšie aspekty tvojho diela.

Cena = 3 víťazi, 3 dni, 3 mestá

Cultour Is Capital Fest 2020 bude mať troch víťazov, ktorí pôjdu na trojdennú rezidenciu do jedného z troch partnerských miest projektu TraCEs – Gelsenkirchen, Košice a Matera. Partneri sa postarajú o celkové cestovné a ubytovacie náklady a prepoja víťazov s miestnymi umelcami alebo kultúrnymi operátormi, ktorí im pomôžu ďalej rozvíjať ich projekt.

Dokumenty a odkazy

Prihlásiš sa vyplnením tohto formulára do 31. 10. 2020. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhaj kontaktovať.

Napíš nám