Contact us

Nové trendy v destinačnom manažmente

O konferencii

Konferencia zameraná na prezentáciu nových trendov v destinačnom manažmente s účasťou popredných medzinárodných speakrov, ktorí inšpirovali partnerov projektu a odbornú verejnosť módnymi trendmi a inováciami z oblasti cestovného ruchu a turizmu. Globálnym cieľom programu a konferencie bolo zintenzívnenie a prehĺbenie spolupráce v oblasti trvalo udržateľného sociálneho, enviromentálneho a ekonomického rozvoja medzi ukrajinskými regiónmi Zakarpatia, Ivano-Frankivska a Černivetska a oprávnenými programovými územiami Slovenska, Maďarska a Rumunska.

Konferencia bola určená lokálnym, regionálnym a národným partnerom, podnikateľským subjektom, pracovníkom, operátorom v turizme a odborníkom na cestovný ruch.

Zapojené regióny

Slovensko: Košický kraj

Rumunsko: Región Maramureș

Maďarsko: región Borsod-Abaúj-Zemplén

Ukrajina: Zakarpattia Oblast

Spíkri

  •  TIM MANSON / UK - riaditeľ pre stratégiu a rozvoj spoločnosti Marketing Birmingham s bohatými skúsenosťami v oblasti rozvoja a riadenia kultúry i turizmu.
  • WALTER PUTSCHÖGL / AT - doktor práv a výkonný a obchodný riaditeľ Európskeho hlavného mesta kultúry - Linz 2009. V súčasnosti pôsobí ako konzultant pre manažment v oblasti kultúry, cestovného ruchu, organizácií a financií.
  • PAUL BOURNE /UK - divadelný režisér, akademický a business tréner pôsobiaci aj ako umelecký riaditeľ divadelnej spoločnosti Menagerie založenej v Cambridge.
  • ELENA PASCHINGER / AT - úspešne podniká ako medzinárodná konzultantka pre cestovný ruch, autorka cestopisov, prekladateľka a učiteľka cudzích jazykov so špeciálnym zameraním na kreatívne cestovanie.
  • MICHAL NAĎ / SK - pracoval ako Conference Services Manager v USA a po návrate na Slovensko pôsobil vo viacerých špičkových hoteloch na vedúcich pozíciách. Dnes pracuje ako Director of Sales & Marketing pre hotely Kempinski na Slovensku.
  • NADIYA YASHYNA / UA - manažérka Agentúry pre regionálny rozvoj a cezhraničnú spoluprácu Transcarpathia. Je skúsenou odborníčkou na turizmus a poradkyňou pre regionálny rozvoj, destinačný manažment a cezhraničnú spoluprácu.
  • PETER GERMUŠKA / SK - špecialista na rozvoj destinačného manažmentu a kultúrneho turizmu s mnohoročnými medzinárodnými skúsenosťami. Pôsobil ako manažér pre rozvoj turizmu v Košice EHMK 2013.
  • HENRIETA KIRAĽVARGOVÁ /SK - projektová manažérka Agentúry na podporu regionálneho rozvoja Košice, n.o. Má skúsenosti s riadením projektov na podporu rozvoja cestovného ruchu v Košickom regióne a v regiónoch susediacich krajín, v sociálnej oblasti a v oblasti zvyšovania kvality životného prostredia.

 

Pre viac info si pozri oficiálnu pozvánku na konferenciu.

POZVÁNKA