Prihlás sa do 30/06/20

Mediaartová rezidencia v Košiciach // open call

O výzve

Vyhlasujeme výzvu pre mediálnych umelcov z Kreatívnych miest UNESCO. Deadline na prihlásenie je 30. júna 2020.

Vystavuj na medzinárodnom festivale

Po úspešnom prvom ročníku prinášame ďalšiu zaujímavú príležitosť pre umelcov. Košice – Kreatívne mesto mediálneho umenia UNESCO pozýva mediálnych umelcov na dvojmesačný pobyt na jeseň 2020. Umelecký projekt vytvorený počas rezidencie bude vystavený a predstavený ako súčasť medzinárodného festivalu mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry – Art & Tech Days 2020. Projekt ideálne využije priestor Botanickej záhrady Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach.

 

„Táto rezidencia vytvára priestor pre mediálneho umelca/umelkyňu z jedného z Kreatívnych miest UNESCO, v ktorom môže rozvíjať svoj vlastný umelecký projekt. Rezidencia ponúka príležitosť vytvoriť nový projekt alebo ďalej pracovať na jeho rozvoji nadobudutím novej perspektívy, ktorú poúka tohtoročná téma festivalu HUMAN RESPONSIBILITY.“

– Michal Hladký, riaditeľ Creative Industry Košice

 

Rezidenciu zastrešuje organizácia CIKE v spolupráci s K.A.I.R. Košice Artists in Residence. V prípade nepriaznivej situácie týkajúcej sa COVID-19, bude rezidencia odložená na jar 2021. Všetko bude záležať od individuálnej dohody s vybraným rezidenčným umelcom.

Podmienky

Výzva je obmedzená na umelcov, ktorí sa narodili, žijú alebo pracujú v niektorom z Kreatívnych miest UNESCO. Predtým, ako si podáš prihlášku, priprav si:

  • životopis s tvojimi doterajšími skúsenosťami
  • návrh projektu, na ktorom plánuješ počas rezidencie pracovať

Dokumenty a odkazy

Success stories

Španielsky umelec Marc vytvoril v Košiciach výstavu, ktorá návštevníkom umožnila vidieť, čo normálne nepočujú
Marc Vilanova je umelec, ktorý pracuje na pomedzí umenia a technológií, ktorý prišiel do Košíc na mediaartovú umeleckú rezidenciu organizovanú CIKE v spolupráci s K.A.I.R. Košice Artists in Residence. Vytvoril inštaláciu v Synagóge na Zvonárskej ulici, ktorá využívala bežný objekt z nášho každodenného života – žiarivku. Okrem svetla vydáva žiarivka ultrazvuk. Pomocou špeciálneho mikrofónu zachytil tieto ultrazvuky a preložil ich na počuteľné frekvencie, ktoré si mohli návštevníci vypočuť.

Pre podanie prihlášky vyplň formulár nižšie.

Prihlás sa

Partneri

Mesto Košice vyhlasuje grantovú výzvu pre kultúrne a kreatívne odvetvia.

Zistiť viac