Inovácie pre organizácie a firmy

Creativity for Business

O projekte

Problémy veľkých firiem často pomôže rozlúsknuť netradičné riešenie. Umenie a kreativita, nepoznaný pohľad na problém či mimoriadne zaujímavá téma dokáže pritiahnuť tvorivú energiu práve na tie miesta, ktoré prinesú osoh umelcom a aj firme. CIKE identifikovala prienik medzi umením a biznisom. Umelec vo vašej firme dokáže za krátke obdobie vyvolať a urýchliť zmeny. Iným pohľadom na firmu, jej procesy a komunikáciu prináša v spolupráci so zamestnancami nové a tvorivé riešenia.

Creativity for Business je rezidenčný program pre firmy a inštitúcie v Košiciach, ktorých procesy a ich lídri sú otvorené inováciám. Umelci, vedci, študenti, sociológovia či experti na umelú inteligenciu môžu byť práve tí, ktorí biznisom pomôžu zvýšiť ich profil. Spoločne vytvoria nové, nezvyčajné produkty a zároveň posúvajú svoj štandard a štandard mesta na vyšší level.

Inovatívne riešenia

Keď umelec pomáha riešiť biznis problém, na začiatku nevie, ako by mohol vyzerať výsledný produkt. Môže to byť terapeutická pomôcka pre zlepšenie motoriky, nezvyčajné osvetlenie pre skvalitnenie pracovných podmienok, vizuálna identita novej značky, riešenie pre zvýšenie pozornosti vodičov, pre lepšiu orientáciu mestom či jeho efektívnejšie plánovanie. Môže to byť čokoľvek.

Za posledné roky sa nám podarilo vytvoriť kvalitnú databázu umelcov a kreatívcov, ktorí môžu významne prispieť ku rýchlemu a efektívnemu vývoju produktov a služieb vo vašej firme. Vzájomné obohacovanie sa oboch strán vedie nielen k tvorivým riešeniam v oblasti biznisu ale aj ku profesionálnej práci umelcov.

S kým to môžete skúsiť?

Vašu výzvu pomôže vyriešiť skúsený profesionál alebo študent pod vedením mentora. Študent, ktorý na inovácii pracuje spolu s mentorom, sa často stretáva mimo firmy v priestoroch Creative Industry Košice. Umelec, naopak, pracuje priamo vo firme spolu s tímom, s lídrom alebo individuálne. V procese sa môže ukázať, či umelec potrebuje pre uskutočnenie inovácie na pomoc aj ďalších kvalifikovaných ľudí mimo jeho profesiu. Aj v takomto prípade vieme zaručiť nájdenie ďalších správnych ľudí pre maximalizovanie úspešnosti.

Prečo sa vám to oplatí?

Vaša firma získa:

  • nové publiká v kreatívnom a kultúrnom sektore a osloví mladšiu generáciu
  • kvalitný produkt, jedinečný na trhu
  • zaujímavý obsah pre PR a široké mediálne pokrytie
  • zlepšené meno organizácie/goodwill
  • profesionálny produkt a finančne výhodnú inováciu

Zároveň sa stanete súčasťou zmeny pre lepšie mesto. 

A čo získa umelec/študent + mentor?

Študent/umelec získava:

  • cenné skúsenosti
  • jedinečné obohatenie porfólia
  • kontakty
  • špeciálnu cenu (napríklad, Adama Rybák získal možnosť vycestovať na svetovú konferenciu WebSummit)

Ďalšie projekty z kategórie 'Creativity for Business'

Identifikácia nových príležitostí pre rast a rozvoj KKP v Košiciach

Zistiť viac

Training for Artistic Activism – Artivism in the region

Zistiť viac

Najnovšie články