Contact us

DesignLab by CIKE x Milk

O projekte

DesignLab bol sériou workshopov pre grafických dizajnérov vedených art directorom štúdia Milk, Martinom „Žltým“ Jenčom. Program sa uskutočnil v prvej polovici roku 2019 v Košiciach.

Mladé dizajnérske talenty jedinečnú príležitosť nadobudnúť bohaté skúsenosti v oblasti komplexnej vizuálnej komunikácie. Obohatili svoje portfólio, nadobudli konkurenčnú výhodu a za krátky čas získali nové kontakty. Zároveň tieto získané skúsenosti už počas DesignLabu uplatňili na konkrétnych zadaniach pre firmy a organizácie.

Spolu so štúdiom Milk sme zorganizovali dokopy 6 celodenných workshopov. Jednotlivé workshopy doplnili o svoje poznatky z praxe aj iní experti, ako napríklad Lucia Pašková z celoslovensky úspešnej firmy CURAPROX. Highlightom DesignLabu bola účasť na By Design Conference 2019 v Bratislave. Účastníci získali relevantný feedback na svoju prácu.

Workshopy

  • Kto je dizajnér a čo by mal ovládať

Všeobecný workshop, ktorého cieľom je najmä dovysvetliť základy dizajnu. Teoretický úvod o tom, čo je dizajn a kto je dizajnér, aké zručnosti by mal dizajnér ovládať, čo je to vizuálna komunikácia a aké sú jej presahy a ciele.

  • Základné znalosti podnikania

Ako si nastaviť ciele a procesy, projektový manažment? Ako na plánovanie, timing a krízový manažment, finančný manažment? Ako naceňovať a správne ohodnotiť prácu, klientský servis? Ako si budovať vzťah s klientom a komunikovať s ním, interná komunikácia a ako si nastaviť štruktúru firmy (tímy a role)? Freelancing vs. práca v agentúre?

  • Cieľové publikum, základne princípy komunikácie a marketingu

Ako správne identifikovať cieľové publikum a spoznať jeho potreby, ako ho osloviť a udržať, strategické a marketingové plánovanie? Nastavovanie priorít, identifikácia objemu práce, základy marketingu.

  • Budovanie brandu

Ako komunikovať biznisové ciele prostredníctvom dizajnu, základy brandingu? Ako vzniká značka a čo ju robí silnou, základné princípy a metódy pri tvorbe značky?

  • Kreatívny proces

Ako si efektívne nastaviť kreatívny proces od zadania po výsledok, typy kreatívnych prístupov a riešení problému, ako pracovať a tvoriť v tíme, ako zapojiť klienta do kreatívneho procesu?

  • Sales a self-promo

Ako predať seba a svoju prácu, ako získať a udržať si klienta. Prezentačné zručnosti – ako prezentovať a tvoriť prezentácie?

Mentor

Hlavným mentorom bol Martin Jenča a.k.a. Žltý, ktorý je zakladateľom, hlavným grafickým dizajnérom a art directorom brandingového štúdia Milk. Ako spoluorganizátor a kurátor konferencie By Design prináša na Slovensko hviezdy svetového dizajnu. Okrem iného je šéfredaktorom magazínu Backstage Talks o tom, ako môže dizajn zmeniť biznis k lepšiemu. V neposlednom rade je spoluzakladateľom agentúry Folk, ktorá sa venuje systematickej propagácii dobrých myšlienok, produktov a služieb. MILK studio stojí tiež za vizuálnymi identitami značiek ako Pohoda Festival, STV1/STV2, The Invisible Hotel či Viktor Frešo book. 

Účastníci

Vďaka DesignLabu sme spoznali jedenástich mladých talentovaných dizajnérov, ktorí získali jedinečnú šancu učiť sa od človeka s 20-imi rokmi skúseností.

Spájame disciplíny pre inovácie

Myšlienka DesignLab-u spočíva v zvýšení kvality lokálnej dizajnérskej produkcie a podporenie celkovej propagácie kreatívneho priemyslu na Slovensku. Creative Industry Košice je v tomto prípade facilitátor. Umožňujeme zmenu, spájame disciplíny a sektory s jednoduchou víziou – posúvať mesto Košice vpred.

Partneri