Contact us

Community Bootcamp

O projekte

Community Bootcamp bol týždenný mentorský program pre budúcich lídrov komunít a inicitatív z dielne CIKE. Viedli ho medzinárodní experti zo Slovinska a Portugalska, ktorí sa špecializujú na prácu s komunitami.

Program pozostával z 5 celodenných workshopov plných vzdelávania a tréningu šitého na mieru. Účastníci mali možnosť sa networkovať a získať mentoring od zahraničných expertov so skúsenosťami s úspešným riadením coworkingových centier a crowdfundingovým financovaním.

Účastníci programu

Bootcamp bol vytvorený pre lídrov alebo členov komunít. Dizajn, IT, coworking, gaming, mediálne umenie, tanec, vzdelávanie, biznis, hudba, ilustrovanie, marketing, startupy - prihlášky nám prišli z rôznych oblastí. Spoznaj našich účastníkov a ich komunitné projekty v tomto článku.

Čo sa dosiahlo?

Lektori Community Bootcampu priniesli praktické informácie, konkrétne príklady a užitočné nástroje z vlastnej praxe ako pracovať s komunitami, klubmi i skupinami. Konkrétnejšie, ako ich budovať, spoluvytvárať alebo manažovať, ako ich udržiavať, ako správne komunikovať dovnútra aj navonok, alebo aj ako získať financie na vysnívané aktivity. 

Hodnotnou súčasťou programu bol mentoring, počas ktorého bol priestor prebrať osobné ciele a plány. Navyše, aj po ukončení samotného Bootcampu pomáhali mentori vyhodnotiť rozvoj, aktivitu či rozhodnutia účastníkov.

O mentoroch

tania santosTânia Santos (Portugalsko) je expertka na budovanie komunít a kreatívne centrá. 

Tânia je zakladateľkou a manažérkou CRU Cowork - kreatívny priestor, ktorý kombinuje prvky coworkingového centra, umeleckej galérie a dizajnérskeho priestoru v Porte. Je taktiež koordinátorkou najvýznamnejšieho street marketu v Porte, kde na týždennej báze prezentuje vybranú hudbu či bioprodukty lokálnych značiek. Vyštudovala psychológiu, ekonómiu a inovatívny manažment. Vo svojej práci sa okrem iného venuje aj témam ako podnikanie, rozvoj kreatívneho priemyslu, design thinking, kolaborácia a kreatívna ekonomika. Od roku 2018 je členkou dočasného riadiaceho výboru European Creative Hubs Network a konzultantkou Európskeho rozvojového inštitútu.

 

luka piškoričLuka Piškorič (Slovinsko) je špecialista na kultúrny a kreatívny priemysel.

Luka pracuje ako producent a konzultant v kultúrnom a kreatívnom priemysle už viac ako 20 rokov. Je spoluzakladateľom iniciatív Slovenia Coworking a Slovenia Crowdfunding, ktorých cieľom je vybudovať kreatívne komunity a pomáhať ich zakladateľom s financiami. Jeho aktivity prirodzene vyústili do otvorenia Poligon Creative Center -  autonómny priestor na spoluprácu a platformu pre nezávislých odborníkov, tvorivé komunity a začínajúce podniky. Taktiež stojí za Cultural Policy Designers Network. Je lektorom a na svojich workshopoch sa venuje témam ako coworking, crowdfunding, budovanie komunít a rozvoj publika.

 


Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhaj kontaktovať.

Napíš nám

Partneri