Community Bootcamp

Vzdelávanie a mentoring

O projekte

Community Bootcamp bol 5-dňový mentorský program pre lídrov a členov komunít, združení a inicitatív. Pozostával zo série celodenných workshopov plných vzdelávania a tréningu šitého na mieru. Účastníci mali možnosť získať nové kontakty a cennú spätnú väzbu od zahraničných expertov so skúsenosťami s úspešným riadením coworkingových centier a crowdfundingovým financovaním.

Priebeh

Počas piatich dní sa mentori podelili s účastníkmi o praktické skúsenosti, konkrétne príklady a užitočné nástroje z vlastnej praxe, aby vedeli efektívnejšie pracovať v rámci svojich komunít.

Hodnotnou súčasťou programu bol mentoring, vďaka ktorému mali účastníci priestor diskutovať o individuálnych cieľoch a plánoch. Aj po ukončení programu zostali mentori v kontakte s účastníkmi a pomohli im vyhodnotiť rozvoj, aktivity a rozhodnutia.

Mentori

tania santosTânia Santos (Porto, Portugalsko)

Tânia je expertka na budovanie komunít a riadenie kreatívnych centier. Je zakladateľkou a manažérkou CRU Cowork. Je koordinátorkou najvýznamnejšieho pouličného trhu v Porte. Vyštudovala psychológiu, ekonómiu a inovatívny manažment. Vo svojej práci sa okrem iného venuje aj témam ako podnikanie, rozvoj kreatívneho priemyslu, design thinking, spolupráca a kreatívna ekonomika. Od roku 2018 je členkou dočasného riadiaceho výboru European Creative Hubs Netwok a konzultantkou Európskeho rozvojového inštitútu.

 

luka piškoričLuka Piškorič (Ľubľana, Slovinsko)

Luka je špecialista na kultúrny a kreatívny priemysel. Vyše 20 rokov pracuje ako producent a konzultant v kultúrnom a kreatívnom priemysle. Je spoluzakladateľom iniciatív Slovenia Coworking a Slovenia Crowdfunding, ktorých cieľom je vybudovať kreatívne komunity a pomáhať im s financiami. Jeho aktivity prirodzene vyústili do otvorenia Poligon Creative Center – priestoru na spoluprácu pre nezávislých odborníkov, tvorivé komunity a začínajúce podniky. Stojí za Cultural Policy Designers Network. Ako lektor sa venuje témam coworkingu, crowdfundingu, budovaniu komunít a rozvoju publika.

Cieľová skupina

Program bol určený lídrom alebo členom komunít, združení a inicitatív, ktoré fungujú už dlhšie alebo ešte len začínajú. Prihlasovanie bolo otvorené komunitám z rôznych oblastí vrátane dizajnu, tanca, IT, coworkingu, výskumu, turizmu, kultúrneho a kreatívneho priemyslu, vzdelávania, marketingu či startupového prostredia.

 


Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

fpu logo

Partneri

Minulé ročníky

Ďalšie projekty z kategórie 'Vzdelávanie a mentoring'

Identifikácia nových príležitostí pre rast a rozvoj KKP v Košiciach

Zistiť viac

Training for Artistic Activism – Artivism in the region

Zistiť viac

Najnovšie články