Prihlás sa do 14/08/20

AVM priemysel čaká na kreatívne riešenia // open call pre kreatívcov

O výzve

Hľadáme kreatívnych ľudí, ktorí chcú rozšíriť svoje portfólio o spoluprácu s pokrokovými firmami, s ktorými by za normálnych okolností nemali príležitosť spolupracovať. Ak si kreatívec, dizajnér, IT inovátor, marketér, architekt, filmár, žurnalista, hudobník – jednoducho, ak si tvorivá duša s chuťou rozvíjať svoje schopnosti a pracovať mimo komfortnej zóny – toto je výzva pre teba. Prihlásiť sa môžeš vyplnením registračného formulára do 14. augusta 2020.

Následne ťa prepojíme s pokrokovými výrobnými spoločnosťami alebo advanced manufacturing firmami (AVM), ktoré hľadajú tvorivé a netradičné riešenia svojich výziev. AVM je pokroková alebo moderná výroba spočívajúca vo využívaní inovatívnych technológií a digitalizácie (internet vecí, automatizácia, robotizácia a pod.) za účelom zlepšenia produktov a procesov vo výrobných odvetviach. Výzva je súčasťou projektu COCO4CCI, ktorý prepája kultúrny a kreatívny priemysel s výrobnými odvetviami.

Prečo je to skvelá príležitosť?

Zhrnuli sme pre teba dôvody, ktoré ťa presvedčia o tom, že toto je naozaj jedinečná príležitosť, ako môžeš bezplatne vylepšiť svoje portfólio a zároveň:

  • získať skúsenosti s pokrokovými technológiami, ktoré môžeš využiť vo svojej ďalšej praxi
  • získať bezplatný individuálny mentoring počas trvania celej spolupráce
  • byť súčasťou prestížneho projektu s medzinárodným presahom
  • získať nové kontakty na AVM firmy, ktoré sú otvorené netradičným riešeniam
  • mať možnosť získať reálnu platenú zákazku od AVM firmy
  • môžeš reagovať na aktuálne výzvy AVM firiem a priniesť nový uhol pohľadu
  • získať priestor pre zviditeľnenie svojej tvorby a nové skúsenosti

Koho hľadáme?

Do výzvy sa môžeš zapojiť, ak si zástupca kreatívneho a kultúrneho priemyslu z celého Slovenska bez ohľadu na to, či si freelancer alebo firma. 

S kým ťa prepojíme?

Do projektu sú zapojené AVM spoločnosti z celého Slovenska, rôznych veľkostí a z rôznych sektorov, ktoré využívajú inovatívne technológie, majú otvorené zmýšľanie a chcú spolupracovať s kreatívnym sektorom.

 


Projekt je financovaný z grantovej schémy Interreg CENTRAL EUROPE.

Dokumenty a odkazy

Success stories

Moderné bistro Pán Ryba zrenovovali umelci
Ryba Košice dostala behom pol roka dvojnásobnú porciu kreativity. Realizovať sa tam mohli až dvaja rezidenti, a to dizajnérka Mária Bujňáková a Viktor Fehér. Viktor je známy projektmi ako SAC či Pyecka Gallery. Popri tom je skúseným šéfkuchárom a táto výzva mu priniesla možnosť prepojiť jeho skúsenosti z umenia a gastronómie. Jeho víziou bolo vytvoriť bistro s otvorenou kuchyňou, kde sa dá najesť rýchlo a kvalitne. Viktor vypracoval koncepciu moderného bistra s predajňou čerstvých rýb a morských plodov, ktoré bude mať zároveň edukatívny charakter so zameraním na zdravú stravu a morské špeciality. Za týmto účelom Viktor absolvoval poznávaciu prehliadku podobných prevádzok v Budapešti. Po jeho rezidencii sa v Ryba bistre začalo s prerábkou podľa pripraveného návrhu a dnes je to moderné bistro na Mlynskej ulici, v ktorom sú aj tradičné výrobky ako Treska podávané netradičnou formou.
Univerzitná nemocnica v L. Pasteura využíva pri rehabilitácii pacientov umenie
Výtvarník a novomediálny umelec Boris Vaitovič vymyslel v rámci projektu Creativity for Business, prístroje na mieru vytvorené pre potreby pacientov v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach. Boris prepojil vizuálne umenie s rehabilitáciou, ktorá je prispôsobená individuálnym potrebám pacienta s ochorením pohybového aparátu.Boris Vaitovič najprv vytvoril joystick, na ktorý napojil jednoduchú aplikáciu, ktorá sledovala pohyb. Z toho vyplynuli trvanie, náročnosť hry i jej parametre. Výsledkom sú tri mediálne zariadenia a softvér, ktorý zbiera dáta o pokroku pacientov. Tlakový senzor využíva známe obrazy svetových umelcov, ktoré sú rozdelené na menšie diely. Pacienti sa s nimi hrajú, a keď dosiahnu rovnovážny tlak, tak sa kompozícia zoradí do správneho obrazu. Zariadenia sú prispôsobené aj veku pacientov, ktorí majú často problém so zrakom, z tohto dôvodu sa k vizuálnej hre pridal aj zvukový stimul.

Prihlás sa vyplnením formulára do 14. augusta. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhaj kontaktovať.

Partneri