Viac info

Art & Tech Days

O festivale

Art & Tech Days je festival mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry v Košiciach, ktorý spája umenie s technológiami. Je to profilové podujatie v rámci projektu Košice – Kreatívne mesto mediálneho umenia UNESCO, v ktorom Creative Industry Košice zastupuje mesto Košice.

Zámerom festivalu je priblížiť inovačný potenciál kreativity a digitálnych technológií prostredníctvom medzinárodnej konferencie, vzdelávacích workshopov, audio-vizuálnych predstavení, interaktívnych inštalácií, výstav, umeleckých podujatí a networkingových aktivít. Festival sa koná každý rok v druhej polovici novembra.

Minulé ročníky

V nultom ročníku Art & Tech Days sme prepojili tvorivosť, umenie, technológie, umenie, vedu a IT.

V roku 2017 sme predstavili inšpiratívne príbehy z oblasti UX/UI, dizajnu, digitálnych médií, umenia, inovácií a praktických prepojení kreativity a IT.

V roku 2018 sme si posvietili na jednu z najrevolučnejších technológií, akú kedy malo ľudstvo k dispozícii – umelú inteligenciu.

V roku 2019 sme sa venovali Jazyku & Komunikácii – téme, ktorá sa zrkadlila v umeleckých inštaláciach, prednáškach, workshopoch a predstaveniach. Pozri si, ako to vyzeralo.

Viac sa dozvieš na oficiálnej stránke festivalu. Pre aktuálne novinky sleduj festivalový Facebook, Instagram Youtube.

Oficiálna stránka