Contact us

Art & Tech Days

O festivale

Art & Tech Days je festival mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry v Košiciach, ktorý sa počas jedného týždňa intenzívne venuje, prezentuje a oslavuje spojenie umenia a technológií.

Tento profilový event projektu Košice – UNESCO Kreatívne mesto mediálneho umenia približuje inovačný potenciál kreativity a digitálnych technológií prostredníctvom medzinárodnej konferencie, praktických workshopov, audio-vizuálnych predstavení, interaktívnych inštalácií a výstav, umeleckých eventov a networkingových aktivít.

Art & Tech Days sa koná každoročne v druhej polovici novembra a do Košíc prináša začínajúcich aj etablovaných umelcov a IT majstrov z celého sveta. Témou piateho ročníka je Human Responsibility.

Minulé ročníky

V nultom ročníku Art & Tech Days sme prepojili tvorivosť, umenie, technológie, umenie, vedu a IT.

V roku 2017 sme predstavili inšpiratívne príbehy z oblasti UX/UI, dizajnu, digitálnych médií, umenia, inovácií a praktických prepojení kreativity a IT.

V roku 2018 sme si posvietili na jednu z najrevolučnejších technológií, akú kedy malo ľudstvo k dispozícii – umelú inteligenciu.

V roku 2019 sme sa venovali Jazyku & Komunikácii – téme, ktorá sa zrkadlila v umeleckých inštaláciach, prednáškach, workshopoch a predstaveniach. Pozri si, ako to vyzeralo.