Art & Tech Days

UNESCO

O festivale

Art & Tech Days je festival mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry v Košiciach, ktorý spája umenie s technológiami. Je to profilové podujatie v rámci projektu Košice – Kreatívne mesto mediálneho umenia UNESCO, v ktorom Creative Industry Košice zastupuje mesto Košice.

Zámerom festivalu je priblížiť inovačný potenciál kreativity a digitálnych technológií prostredníctvom medzinárodnej konferencie, vzdelávacích workshopov, audio-vizuálnych predstavení, interaktívnych inštalácií, výstav, umeleckých podujatí a networkingových aktivít.

Siedmy ročník priniesol tému Augmented Humanity. Bohatý festivalový program bol plný svetových spíkrov, ktorí ponúkajú skúsenosti zo širokého spektra disciplín a rozličné pohľady na to, ako technológie, inovácie a kreativita rozširujú a zlepšujú možnosti v oblastiach kvality života, komunikácie a spolupráce. Návštevníci sa mohli tešiť na dva konferenčné dni, sériu workshopov, meet-up a sprievodné podujatia vo forme mediartových výstav a unikátneho divadelného predstavenia.

Ako možno využiť technológie na podporu kreativity a na zlepšenie nášho vyjadrovania a komunikácie? Ako môžeme skúmať hranice medzi ľuďmi a strojmi, medzi fyzickou a virtuálnou realitou či medzi individuálnym a kolektívnym? Tento rokprineisol bohatý a rôznorodý program prednášok, workshopov, predstavení a výstav spochybňujúcich hranice nášho vnímania reality a inšpirujúcich ľudskú predstavivosť.

Festival sa konal od 16. do 20. októbra 2023 v Kulturparku v Košiciach.

 

Ďalšie projekty z kategórie 'UNESCO'

Identifikácia nových príležitostí pre rast a rozvoj KKP v Košiciach

Zistiť viac

Training for Artistic Activism – Artivism in the region

Zistiť viac

Najnovšie články