The Museum of Real History

|

Je migrácia skutočným dôvodom pre násilný európsky neofašizmus, násilný džihádizmus, Trumpove tweety a tvoju bolesť brucha? Príď si pozrieť inštaláciu, ktorá je vytvorená ako klasická výstava umenia zobrazujúca originálne diela v podobe vedeckých dôkazov, ako napr.: upravované fotografie, falošné mapy, kresby či videá youtuberov. Takto vykonštruovaná nespochybniteľná paralelná realita prezentuje nezmyselné, sarkastické idey o migrácii, cestovaní v čase, pseudo-histórii, ktoré zosmiešňujú absurdné konšpiračné teórie propagované násilnými extrémistami (etnocentrickými aj náboženskými) s cieľom radikalizovať ľudí a otráviť verejnosť strachom.

Tieto skutočné konšpiračné teórie, prezentované pod kurátorským vedením jemenského utečenca-umelca-teroristu, sa odhaľujú ako urážka kolektívnej inteligencie spoločnosti. Výstava a performance – Museum of Real History – vytvorili v rámci projeku Borderline Offensive: Laughing in the Face of Fear Ivana Šáteková, Abduljabbar Alsuhili a Omar Abi Azar, skúma konšpiračné teórie, mieša fikciu a krutú pravdu a vytvára alternatívnu realitu navodzujúcu masovú paranoju.

Tešíme sa na teba 9. decembra 2019 o 18:00 v Šopa Gallery.

Potvrď svoju účasť na udalosti vo Facebook evente ešte dnes.

WORKSHOP

Zároveň sa už 11. decembra 2019 od 16:00 – 19:00 môžeš zúčastniť workshopu vedeného umelcami Abduljabbar Alsuhili a Omar Abi Azar. Využi príležitosť zažiť proces tvorby prostredníctvom techník kreatívneho písania a divadelných cvičení, ktoré viedli k vytvoreniu projektu Museum of Real History. Na workshop si prines svoju obľúbenú konšpiračnú teóriu. Počas neho si prostredníctvom kreatívneho písania vytvoríš vlastné falošné autobiografické výpovede: splynutie reálneho osobného života, konšpiračných teórií a skutočných
faktov.

Ak sa chceš workshopu zúčastniť, napíš nám na zuzana.kotikova@cike.sk

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Dielo bolo vytvorené v rámci medzinárodného projektu Borderline Offensive: Laughing in the Face of
Fear podporeného z EÚ v rámci programu Creative Europe. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.