Kultúrne politiky podporené digitálnymi nástrojmi

Novinky

 

 

Pozývame ťa na 4. podujatie iniciatívy Slovensko-nórske kultúrne spájanie, na ktorom budú diskutovať rečníčky a rečníci z Nórska a zo Slovenska. Umelci, podnikatelia, kreatívny priemysel a kultúra, ale aj digitálne technológie. Ako sa tieto témy prepájajú a napĺňajú potreby občanov a umelcov, zistíš už 27. apríla LIVE na Facebooku.

Partnerské mestá Porsgrunn a Skien sa stali najatraktívnejšími nórskymi mestami vďaka tomu, že sa im podarilo premeniť stratu pracovných miest v oblasti priemyslu na nové príležitosti a priestor pre diverzifikáciu. Projekt „Artist city Skien“ položil základy novej generácie profesionálnych umelcov. Pozdĺž pobrežia Telemarku sa umelci venujú kultúre, pričom odhaľujú potreby občanov.

Program Digital League vyvinula niekoľko projektov pre umelcov, ktoré sprístupňujú digitálne služby kultúre a kreativite. Združenie Bystriny je v prvej línii pri hľadaní riešení, ako zvládnuť súčasný prílev utečencov na Slovensko. Je jedným z iniciátorom iniciatívy „Kto pomôže Ukrajine?“.

Podujatie bude streamované 27.4.2022 od 13:00-16:00 v simultánnom preklade do slovenčiny cez náš Facebook alebo v originál v anglickom jazyku na našom YouTube kanáli.

Hlavným partnerom CIKE je nórsky Urban Space Lab.

Skúsená CEO so 16 ročnou históriou práce v priemysle ústnej hygieny. Sériová podnikateľka so skúsenosťami v biznis koučingu, reklamy, budovania značky, marketingovej stratégie a manažmentu predaja. Je silnou odborníčkou na rozvoj podnikania s vášňou pre vzdelávanie a prácu so študentmi. Certifikovaná dizajnérka permakultúrnych záhrad. Členka správnej rady združenia Bystriny. Spoluzakladateľka projektov Kto pomôže Slovensku a Kto pomôže Ukrajine.

 

 

 

 

Grete Rockstad je interdisciplinárna umelkyňa, ktorá pracuje na rôznych projektoch pozdĺž pobrežia Telemarku. Žijúc na ostrove, vyhľadáva materiály aj miestne príbehy a nachádza inšpiráciu vo veciach, ktoré sú na dosah ruky. Kurátoruje kultúrne udalosti, formuje nápady a doťahuje ich do konca. Ostrovné festivaly, plávajúci kultúrny dom, komunitné miesta a pobrežná galéria. Každý projekt závisí od spolupráce s inými nadšencami so spoločným cieľom.

 

 

 

 

Matúš Smoleň je spoluzakladateľom softvérovej spoločnosti Blue Lemons. Jeho kreatívny prístup pomohol rásť mnohým startupom. V roku 2020 sa podieľal na založení vzdelávacieho projektu Digital League, v ktorom vyvíjali viac ako 10 projektov na pomoc sociálnym a kultúrnym organizáciám.

 

 

 

 

 

 

 

Od roku 2005 pracuje na kultúrnom oddelení v meste Skien a riadi „Artist city Skien“. Položil základy novej generácie profesionálnych umelcov, je umeleckým a výkonným riaditeľom Spriten Art Hall. V umeleckej sále sídli tucet umelcov, vystavuje širokú škálu súčasného umenia a hostí koncertnú sériu Nylyd, kde je publikum vystavené experimentálnym zvukom improvizovaným kompozíciám. Tom-Erik je spolueditorom mikro vydavateľstva Spriten Forlag a spoluzakladateľom umeleckého festivalu Greenlightdistrict.

 

 

 

 


Projekt je podporený Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Grantov EHP a Nórska.

Spoločne za zelenú, konkurencieschopnú a inkluzívnu Európu

Spoločne za dobré nápady