Druhým workshopom projektu Imagine Your City sme bližšie k zlepšeniu priestoru na Jedlíkovej

Novinky

Vďaka workshopom projektu Predstav si svoje mesto/Imagine Your City aktívne zapájame občanov a spoločne zlepšujeme kvalitu priestorov v okolí internátov na Jedlíkovej.

Počas druhého co-creation workshopu, ktorý organizujeme spoločne s organizáciou Východné pobrežie a Technickou univerzitou v Košiciach, sa účastníci – rezidenti Luníka VIII, ukrajinskí vojnoví utečenci a študenti TUKE zoznamovali s možnosťami priestoru a co-creation metódou spoločne navrhovali riešenia ako túto lokalitu vylepšiť. Od všeobecného uvažovania nad verejným priestorom sa tak posunuli k premýšľaniu nad konkrétnymi riešeniami pre lokalitu na Jedlíkovej 7.

Workshopy sú príležitosťou ako sa môžu medzi sebou účastníci zoznámiť a posilňovať možnosti komunity. Cieľom je navrhnúť a realizovať site specific intervenciu v okolí internátu na Jedlíkovej, ktorá zviditeľní výzvu zlepšiť verejný priestor na Luníku VIII a v okolí internátu.

Ďalší workshop, ktorý buduje odolnejšie komunity a napomáha skvalitniť a spoluvytvárať verejný priestor, sme naplánovali na 5. novembra.

Súčasťou workshopu bude aj meetup s českým architektom Osamu Okamurom.

Pozri si fotografie z druhého workshopu a sleduj nás pre viac informácií.


EIT Community New European Bauhaus Imagine Your City projekt je podporený Európskym inovačným a technologickým inštitútom (EIT), orgánom Európskej únie.