Carlos Moreno, autor revolučného konceptu 15 minútového mesta, vystúpi na konferencii v Košiciach

Novinky Príležitosti

Uznávaní experti a výskumníci budú prednášať a diskutovať na tému 15-minútového mesta. Tento inovatívny prístup k urbanistike predstavuje budúcnosť mestského rozvoja, kde všetko potrebné pre kvalitný život je dostupné do 15 minút pešej chôdze.

Pridajte sa k nám na medzinárodnú konferenciu 15 minútové mesto – mesto budúcnosti 8. júla o 18:00 v Kasárňach/Kulturparku. Registrujte sa bezplatne: https://form.typeform.com/to/On7fLBvh

Ako rečníka si vypočujete významného Carlosa Morena, autora revolučného konceptu 15 minútového mesta, jedného z 28 najvplyvnejších hlasov v Európe v oblasti udržateľného rozvoja a 10. najvplyvnejšieho urbanistu na svete.

Diskutujte o tom, ako môžu byť mestá budúcnosti inkluzívne, udržateľné a poskytovať kvalitu života s uhlíkovo neutrálnou mobilitou. Získajte najnovšie medzinárodné poznatky a stretnite sa s poprednými odborníkmi v oblasti urbanizmu.

Okrem Carlosa Morena si vypočujete aj Petra Nijkampa, profesora regionálnej ekonómie a ekonomickej geografie na Vrije Universiteit Amsterdam. Peter Nijkamp patrí medzi top ekonomických autorov.

V panelovej diskusii vystúpia:
Catherine Gall, výkonná riaditeľka labu Chair ETI – IEA Paris Sorbonne School a Karima Kourtit, holandská výskumníčka v oblasti Smart Cities a regionálneho rozvoja na Vrije Universiteit Amsterdam.

Konferencia v angličtine bude tlmočená do slovenčiny.

Medzinárodná konferencia je realizovaná vďaka spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach.

Košický samosprávny kraj, Ekonomická fakulta, TUKE Ulysseus European University, Mesto Košice, K13 – Košické kultúrne centrá, Creative Industry Košice