Art & Tech Days preskúma v roku 2023 tému Augmented Humanity

Iné

Festival Art & Tech Days každoročne spája umenie, dizajn, technológie a vedu. Siedmy ročník prináša tému Augmented Humanity. Bohatý festivalový program je plný svetových spíkrov, ktorí ponúkajú skúsenosti zo širokého spektra disciplín a rozličné pohľady na to, ako technológie, inovácie a kreativita rozširujú a zlepšujú možnosti v oblastiach kvality života, komunikácie a spolupráce. Návštevníci sa môžu tešiť na dva konferenčné dni, sériu workshopov, meet-up a sprievodné podujatia vo forme mediartových výstav a unikátneho divadelného predstavenia.

Festival sa bude konať od 16. do 20. októbra 2023 v Kulturparku v Košiciach, ktoré boli Európskym hlavným mestom kultúry, nesú titul UNESCO Creative City of Media Arts a získali dôležité miesto v inovačnom ekosystéme EIT Culture & Creativity.

Festivalový týždeň tento rok ponúka aj dva inšpirujúce konferenčné dni. Prvý sa bude konať 18. októbra v rámci European Culture & Creativity Days ako úvodné podujatie Co-Location Centra East v Košiciach, ktoré bude podporovať inovácie, investície a rozvoj v kultúre a kreatívnom priemysle.

Nosným eventom festivalu je aj tento rok Art & Tech Conference, na ktorej sa 19. októbra  predstavia špičkoví experti z oblasti umenia, dizajnu, inovácií, marketingu, psychológie či systémových zmien.

Okrem konferencií, ponúka festival aj kvalitné workshopy, ktoré povedú skúsení odborníci a kouči z oblasti inovácií, transformácie a služieb. Pre CEO a C-level lídrov pripravili organizátori 16. októbra workshop Vika Maraja – Breakthrough Leadership.

Návštevníci sa ďalej môžu prihlásiť na inovačný workshop Timmyho Ghiuraua, lídra v oblasti inovácií švédskeho Volva alebo na transformačný workshop Vika Maraja. Oba tieto workshopy sa budú konať 18. októbra.

Aj tento rok prináša festival výnimočné mediaartové výstavy. Spoločný výstup spolupráce umelkyne Martiny Jarinovej pôsobiacej v Košiciach a juhokórejského umelca Mingua Kanga – Room of the Humanity si môžu návštevníci pozrieť 19. októbra v Kunsthalle. Na rovnakom čase a mieste predvedú performanciu a svoje dielo Face of the Universe košický umelec Boris Vaitovič a japonský umelec Tatsuru Arai. Stále je pre návštevníkov dostupná aj výstava Refika Anadola Winds of Košice vo Východoslovenskej galérii.

Festival Art & Tech Days organizuje Creative Industry Košice spolu s EIT Culture & Creativity a s podporou organizácie K13 – Košické kultúrne centrá.

Generálnym partnerom festivalu je Tatra banka, hlavným partnerom podujatia sa stal Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia.

Spoločným cieľom organizátorov festivalu Art & Tech Days a jeho partnerov je vytvoriť priestor pre dialóg, spoluprácu a experimentovanie. Platformu, ktorá spojí umenie, technológie a vedu a dokáže ich spoločnú hodnotu priblížiť širokému publiku.

Pre viac informácií, registrácie a vstupenky navštívte

www.atdays.sk