V Tel Avive ťa v tvojom nápade podporí Startup Nation
  • Mobility
  • The Library, Tel Aviv

  • The Library, Tel Aviv
  • september 2016
  • Registrácia ukončná
O čo ide
Za slovom Startup je novo vznikajúci projekt či začínajúcu firmu často ešte vo fáze tvorby podnikateľského zámeru. K úspešnému štartu nového projektu ti môže pomôcť mesiac strávený v coworkingu v izraelskom meste startupov. V Creative Industry Košice pomáhame rozvoju dobrých nápadov a šikovných ľudí, a preto sme sa aj tohto roku spojili s organizáciu Tel Aviv Global, aby mohli priniesť intenzívny mesiac strávený v coworkingovom centre The Library.  Môžeš sa tam rozprávať, stretávať a vymieňať si skúsenosti s tými najlepšími vo svojom obore. Alebo sa tiež môžeš zúčastniť na najväčšej izraelskej hi-tech konferencii DLD Tel Aviv Innovation festival. Prihlásiť sa môže každý, kto má dobrý nápad a venuje sa technológiám, softvéru, programovaniu, dizajnu, práci v online a dobrým nápadom.

Ako to prebieha
Po príchode do Tel Avivu dostaneš stôl a stoličku v The Library, kde sa denne stretávajú perspektívni ľudia pracujúci na svojich startupoch. The Library sa skladá z co-workingového priestoru a spoločného vybavenia pre tímy, ktoré sa venujú internetovým start-upom a technologickým spoločnostiam. V centre sú profesionálne podmienky pre mladých technologických vizionárov a organizujú sa tu networkovacie podujatia a stretnutia. Každý, kto si už zažil prácu v coworkingu vie, že networking je veľmi silnou stránkou týchto priestorov a môžete tu získať podporovateľov, dôležitú spätnú väzbu na svoju prácu a potenciálnych partnerov.

Creative Industry Košice vďaka spolupráci s Tel Aviv Global zabezpečí kontakty na relevantné startupy, partnerov a odborníkov, s ktorými sa môžete takisto pozhovárať. Izraelčania sú „startup nation“, a preto sa tu koná množstvo evetnov, ktoré sú zamerané priamo na prezentovanie svojich nápadov, na strentutia s investormi alebo nábor šikovných mozgov. O blahodárnych účinkoch mesačného pobytu v Tel Avive sa minulý rok presvedčil aj Lukáš Koštial (Taucentric) a Kristína Pomothyová.

Čo dostanem:
- Mesačný pobyt v meste Tel Aviv v Izraeli v mesiaci september,
- ubytovanie v meste Tel Aviv,
- kancelárske priestory v The Library počas celého pobytu,
- prepojenie na lokálnu startupovú scénu v meste Tel Aviv,
- vstup na DLD Tel Aviv Innovation Festival,
- preplatenie cestovných náhrad do výšky 200€
- NEzabezpečujeme poistenie a náklady na stravu.

Koho hľadáme:
- Hľadáme kreatívcov z Košíc, východného Slovenska alebo celého Slovenska pôsobiacich v oblasti internetových start-upov a technológií.
- Vek minimálne 18 rokov v záverečný deň podávania prihlášok.
- Pracovná skúsenosť v jednom z odvetví uvedených vyššie.
- Podnikateľský duch a schopnosť propagovať a rozvíjať oblasť kreatívneho priemyslu vo svojej krajine, v podnikateľskom prostredí a vo vzťahu k verejnosti.
- Znalosť anglického jazyka.

Využi svoju príležitosť a prihlás sa so svojim projektom na rezidenčný pobyt v The Library, Tel Aviv vyplnením tohto formulára. ‎Pobyt prebehne v mesiaci september a deadline na prihlásenie je 27. 6. 2016.

Pre akékoľvek otázky ohľadom pobytu nás môžete kontaktovať Alexandru na alexandra.jurikova@cike.sk, +421907926571

Mobility novinky

Mobility eventy