Vymeň kanceláriu za coworking v španielskom Bilbau
  • Mobility
  • Bilbao, Španielsko

  • Bilbao, Španielsko
  • máj - jún 2016
  • Registrácia ukončná
  • 2

Ak sa venuješ architektúre, marketingu, reklame, videohrám alebo rôznym druhom dizajnu, prinášame ti možnosť stráviť mesiac v španielskom meste Bilbao. Creative Industry Košice sa už štvrtý rok spája s agentúrou peopleing, aby mohli kreatívnym profesionálom zo Slovenska priniesť nové kontakty, skúsenosti, zručnosti a inšpiráciu.


Prečo práve Bilbao

Bilbao je výborným príkladom toho, ako zmeniť priemyselné mesto na centrum služieb. Každoročne tu narastá počet kultúrnych a kreatívnych podujatí s čím je spojený aj turizmus, vďaka ktorému sa rozvíja región, ale aj kvalita života. S rozvojom  infraštruktúry a prepojenia na európske metropoly pribúda množstvo kongresov, trhov, seminárov a workshopov, čo prináša talent a kreatívny potenciál do mesta Bilbao.


Peopleing a Bilbao Innovation Factory 

Dvaja kreatívni profesionáli sa môžu mesiac venovať rozvoju svojich nápadov a svojej práci v miestnom coworkingovom centre s príznačným názvom Bilbao Berrikuntza Faktoria (Bilbao Innovation Factory). Toto centrum je zriadené univerzitou Mondragon a špecializuje sa na inovácie a podporu podnikania. Organizujú sa tu vzdelávacie, tréningové programy, výskumné aktivity a výmena skúseností. Je to ekosystém, ktorý poskytuje podmienky na podporu partnerstva a vytvárania sietí.

O obsahovú náplň pobytu sa postará aj naša partnerská organizácia peopleing, ktorá má bohaté kontakty na rôzne siete a organizácie pôsobiace v meste Bilbao. Na základe prihlášky pripravia zoznam organizácií, ktoré by vedeli byť pre záujemcu atraktívne a pomôžu pri dohodnutí stretnutia. Zabezpečili už 9 úspešných pobytov pre slovenských kreatícov v oblasti architektúry, dizajnu, výskumu, fashion dizajnu, filmovej produkcie a reklamy. Momentálne zabezpečujú 2 pobyty košických mladých podnikateľov v hosťujúcich španielskych firmách v rámci projektu Erazmus pre mladých podnikateľov


O čom je pobyt

Mesiac strávený v španielskom coworkingu môže priniesť kreatívnym profesionálom zásadnú zmenu v myslení a vnímaní vlastnej práce. Nové tvorivé prostredie je inšpirujúce a nové kontakty môžu viesť k ďalšej spolupráci. Prepojenie na zahraničné organizácie prináša konkurenčné výhody a umiestňuje Slovákov na európsky trh práce.

Pobyt sa uskutoční v máji alebo júni, kedy sa navyše v meste konajú podujatia, vďaka ktorým sa Slováci môžu stretnúť s viacerými zaujímavými profesionálmi:

- El Sol – Festival iberoamerickej reklamy (jún)

- Fant – Festival fantasy filmov (máj)

- Bilbao Art District – Umelecké podujatia a výstavy (máj)

- La Encartada - Fashion show a stretnutia na lokálnej a medzinárodnej úrovni (máj)

- Umore Azkoa - Street art a humor (jún)

- White night – Hudba, divadlo, svetlá (jún)

- Kalealdia – Festival Pouličného divadla a umenia (jún)

- Surfilm - Festival surfových filmov (v San Sebastian) (jún)

- Kaldearte – Medzinárodná show pouličného umenia (vo Vitorii) (jún)

 

Vybraní rezidenti od nás dostanú:

Mesačný pobyt v meste Bilbao v Španielsku v máji alebo júni 2016,

ubytovanie v meste Bilbao,

kancelárske priestory v Bilbao Berrikuntza Faktoria,

prepojenie na lokálnu scénu v meste Bilbao,

preplatenie cestovných náhrad do výšky 200€.

NEzabezpečujeme poistenie a náklady na stravu.

 

Čo potrebujeme:

Hľadáme kreatívcov z Košíc, východného Slovenska alebo celého Slovenska pôsobiacich v oblasti architektúry, marketingu, reklamy, videohier alebo dizajnu pôsobiacich na Slovensku.

Vek minimálne 18 rokov v záverečný deň podávania prihlášok.

Pracovná skúsenosť v jednom z odvetví uvedených vyššie.

Podnikateľský duch a schopnosť propagovať a rozvíjať oblasť kreatívneho priemyslu vo svojej krajine, v podnikateľskom prostredí a vo vzťahu k verejnosti.

Znalosť anglického jazyka.

 

Využite šancu a prihláste sa na rezidenčný pobyt v španielskom Bilbao vyplnením tohto formulára. Deadline na prihlásenie je 7. 3. 2016.

 Pre viac informácií môžete kontaktovať Alexandru Juríkovú na alexandra.jurikova@cike.sk

 

 


Mobility novinky

Mobility eventy