Umelecký rezidenčný pobyt v Plzni // apríl-máj 2016
  • K.A.I.R.
  • DEPO2015 - Plzeň (ČR)

  • DEPO2015 - Plzeň (ČR)
  • apríl - máj 2016
  • Registrácia ukončná
  • 1
Hľadáme umelcov venujúcich sa produktovému dizajnu, architektúre či sochárstvu, ktorí žijú a pracujú na Slovensku. Mali by ste sa zaujímať o interakciu s miestnymi umelcami, obyvateľmi či organizáciami. Zázemie a ateliér budete mať v kreatívnej zóne DEPO2015. Navyše budete mať aj prístup k otvorenej dielni MAKERSPACE. Ide o variabilný priestor vybavený základným ručným, ale aj elektrickým náradím, čo z neho robí unikátny, plne vybavený areál pre tvorbu, experimentovanie a výrobu. So všetkým vám radi poradia skúsený lektori a majstri.

Počas rezidencie pôjde o vytvorenie diela (projektu či inštalácie), ktoré vznikne v spolupráci s miestnymi umelcami, obyvateľmi či organizáciami, a ktoré nadviaže na smerovanie kreatívnej zóny DEPO2015. Zároveň môže reagovať na určité miesto v jej priestoroch. Cieľom je nadviazanie spolupráce košických a plzeňských umelcov. Počas rezidencie tiež prebehne workshop zapojujúci miestnych obyvateľov (ukážka umeleckých techník, ateliéry pre deti, prednáška a pod.) a na záver verejné predstavenie projektu. 

DEPO2015

Srdcom DEPO2015 je Centrum kreatívneho podnikania, ktoré prepája kultúru s byznysom a kreatívnym priemyslom. Depo je miestom kde sídlia, pracujú, tvoria, prezentujú sa či obchodujú startupy aj zabehnuté firmy. Komunita tvorivých ľudí so skvelými nápadmi a túžbou ich realizovať má možnosť prejsť procesom inkubácie - za asistencie a mentoringu profesionálov z kultúrnych a kreatívnych priemyslov môžu naštartovať svoj podnikateľský zámer, využívať zdieľaný pracovný priestor, otvorenú dielňu na výrobu prototypov alebo si prenajať ateliér či kanceláriu.

DEPO2015 je tiež otvoreným kultúrnym priestorom, ktorý je nevyhnutný pre rozvoj nových myšlienok a zvyšuje atraktivitu miesta ako pre ľudí, ktorí v DEPO2015 sídlia, pracujú a tvoria, tak aj pre širokú verejnosť. V DEPO2015 sa konajú výstavy, predstavuje sa tu živé umenie a prebiehajú tu zaujímavé stretnutia. Kliknite sem pre viac informácií o DEPO2015.

Organizátor rezidencie zabezpečuje:
-cestovné (v max. výške 100€)
-ubytovanie
-materiál a technické zabezpečenie rezidencie v max. hodnote 500€
-honorár (500€ brutto za mesiac)

Prihláška musí obsahovať 3 dokumenty vo formáte PDF (v češtine, slovenčine alebo angličtine):
-štruktúrovaný životopis
-portfólio (max. 10 strán)
-motivačný list s popisom umeleckého zámeru


Prihlášky posielajte na zuzana.kotikova@cike.sk. Uzávierka prihlášok je 31.1.2016 a umelca vyberie odborná porota do 14. februára 2016.

Svoje otázky môžete položiť manažérke projektu K.A.I.R. Zuzane Kotikovej: zuzana.kotikova@cike.sk, tel.č. 0915078489.
Pre viac informácií o programe OPEN A.I.R. sa neváhajte obrátiť na Terezu Sváškovou: svaskova@plzen2015.cz

K.A.I.R. novinky

K.A.I.R. eventy