Nastúp na Escalator 2018 // výzva
  • Escalator
  • Košice

  • Košice
  • apríl - august 2018
  • Registrácia ukončná

Čo je Escalator 2018?

Na mieru šitý mentorský a vzdelávací program, ktorý prostredníctvom seminárov, mentoringu, networkingu, či študijného pobytu profesionalizuje ľudí pracujúcich v kreatívnom a kultúrnom priemysle, IT sektore a turizme. Dôraz v roku 2018 sa kladie práve na spájanie týchto sektorov. 

Pre koho je Escalator v roku 2018?

Escalator je určený každému, kto pôsobí vo vedúcich, príp. manažérskych pozíciách v troch hlavných oblastiach:

  1. IT (startupy, technológie…)

  2. Turizmus (prevádzky, hotely, eventy…)

  3.  Kreatívny a kultúrny priemysel: performatívne a scénické umenie (tanec, divadlo, hudba…), audiovizuálne umenie (film, TV, rádio…), vizuálne médiá (fotografia…), nové médiá (digitálny obsah, softvér, videohry….), kreatívne služby (reklama, výskum…), dizajn (grafický, návrhársvo…), vydavateľstvo a tlačové médiá, a pod. 

Podmienkou uchádzačov je pôsobenie na Slovensku. 

Vybraní budú tí, ktorí preukážu potenciál na spoluprácu, kvalitu práce a jasný cieľ skôr ako vzdelanie či skúsenosti. 

Uchádzači nastúpia na Escalator v mene organizácie alebo svojho projektu, ktorý budú profesionalizovať. 

Organizácia alebo jednotlivec by mali v odbore fungovať aspoň jeden rok. 

Celý program je vedený v angličtine, znalosť tohto jazyka je preto podmienkou.

Escalator nie je určený študentom a je otvorený pre nové organizácie, ktoré sa Escalatora ešte nezúčastnili.

                                             Prihlás sa ešte dnes! 

Prečo by si sa mal prihlásiť

Escalator od roku 2013 pomohol sprofesionalizovať a zefektívniť nejednu kultúrnu či kreatívnu organizáciu pôsobiacu na Slovensku. Kino Úsmev, Biela Noc, CHAT, Barlička, A4, Stredoslovenská galéria, Divadlo na Peróne, Music Lab či Street Art Communication je len zopár príkladov, ktoré dodnes pokračujú v úspešnej a samostatnej realizácií svojich aktivít.       

Podobne sa aj ty budeš počas Escalatora učiť, ako na trhu prežiť s vlastnou kožou. Ako jeden z vybraných escalatorcov sa budeš profesionálne rozvíjať po boku skúsených lektorov Paula Bogena (UK) a Sandyho Fitzgeralda (IR). Lokálne špecifické výzvy budeš riešiť spolu so slovenskými lektormi.

Súčasťou programu je studyweek, networkingové stretnutia a rôzne formy mentoringu. Vzdelávať sa budeš v oblasti rozhodovania a strategického plánovania - business modely, finančný manažment, marketing, a pod. Presná agenda sa upresní na mieru vybranej skupine.

Ako sa prihlásiť

Stačí vyplniť tento formulár spolu s motivačným listom a profilom organizácie do 2. marca 2018 do 17:00. 

Vyvolení escalatorci sa musia zúčastniť všetkých stretnutí. Preto si pred posielaním prihlášky dobre pozrite plánovanie a určite si vytvorte miesto v kalendári na všetky escalatorské aktivity.

Orientačný harmonogram:

In-take Interviews - druhá polovica marca

Pohovory s vybranými organizáciami, firmami či jednotlivcami budú prebiehať cez video konferenciu.

Interviews - prvá polovica apríla

Hĺbkové rozhovory cez video konferenciu a „revízia“ organizácie. Mentori sa venujú skúmaniu stavu vybraných organizácií. Po týchto rozhovoroch má každý vypracovaný plán na rozvoj so zručnosťami a schopnosťami, ktoré by mal počas Escalatora nadobudnúť.

Networking meetings  -  apríl, máj, jún

Stretnutia celej skupiny vybraných uchádzačov.

Study Week - 4.-10. jún

Intenzívny študijný pobyt zameraný na networking, plánovanie, vzdelávanie, spoluprácu a pod.

Inšpiruj sa

Nie si si istý, či je Escalator pre teba? Pozri si, prečo by si sa mal do Escaltora prihlásiť a inšpiruj sa minuloročnými escalatorcami: príbeh košickej akrobatky Ariadny Vendelovej, hudobného zoskupenia Music Lab či legendárneho art-housového Kina Úsmev

Pre čerstvé info sa určite prihlás na odber noviniek v našom newslettri a Youtube kanáli

Robíme to pre teba, robíme to pre mesto

Creative Industry Košice sa dlhodobo snaží o medzisektorovú spoluprácu a o prefesionalizáciu ľudí pôsobiacich v kreatívnom a kultúrnom priemysle. Pomáhame ľuďom nájsť spôsob ako fungovať na trhu samostatne i v spolupráci s firmami, organizáciami a jednotlivcami rôznych zameraní. Našim cieľom je, aby ľudia pracujúci v oblasti kreatívy pochopili princípy biznisu, a naopak, ľudia pracujúci v biznis sektore pochopili dôležitosť tvorivosti a umenia. Výsledkom aj samotného Escalatora je docieliť pozitívny dopad na spoločnosť.

V prípade otázok kontaktujte prosím alexandra.jurikova@cike.sk.


                                                             Prihlás sa ešte dnes!
Escalator je realizovaný s finančnou podporou Visit Košice a Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Escalator 2018 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Escalator novinky

Escalator eventy