Magdaléna Haľková
29.08.2015
2 min

Jakub Chudík vycestoval na MITx Global Enterpreneurship Bootcamp prestížnej Massachussets Institut of Technology (MIT)

“Mám unikátnu príležitosť nadobudnúť koncentrované vedomosti a skúsenosti, ktoré by som sám musel zbierať niekoľko rokov.”

Jakub Chudík má 18 rokov a práve strávil týždeň na MITx Global Enterpreneurship Bootcamp. Ten organizuje prestížna Massachusetts Institute of Technology (MIT), ktorá sa považuje za technologicky najlepšiu univerzitu na svete. Jakubov podnikateľský potenciál ho dostal do päťdesiatky vybraných účastníkov spomedzi 770 uchádzačov z celého sveta.

Do Massechussets vycestoval s nápadom PetWare, inteligentnými obojkami a miskami pre psov. Na realizácii svojho startupu by potom chcel spolupracovať s Univerzitou veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach.

Keďže je cesta do USA nákladná, tak sa Jakub rozhodol zozbierať peniaze cez kampaň na stránke indiegogo. Ako organizácia Košice 2013 sme mu v záujme podpory slovenského kultúrneho a kreatívneho priemyslu prispeli tiež.

Počas týždňa na Bootcampe sa mu už s niekoľkými ďalšími účastníkmi podarilo vyhrať súťaž, v ktorej mali predstaviť svoj startup pred porotou za 60 sekúnd. Dúfame, že sa mu bude rovnako dariť aj s jeho PetWare.

Jakubovi sme dopomohli splniť si jeho sen v rámci projektu Creative Industry Toolkit 2015, vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR.

Stretnúť ho a zoznámiť sa s jeho zážitkami sa budete môcť naživo aj v Košiciach, a to koncom septembra. Bližšie info už čoskoro.