Alexandra Jurikova
21.08.2015
2 min

Poligon Creative Center v Ľubľane

Centrum Poligon je prvým centrom v Slovinsku, ktoré bolo založené komunitami a pre komunity pracujúce s kreatívnymi, kultúrnymi a sociálnymi odvetviami. Je to prerobená tabaková továreň, ktorú zrekonštruovala organizácia Poligon.

Nachádza sa tu 60 flexi miest, 7 kancelárií, 1 konferenčná miestnosť, Poligon Maker Lab and Photo Services, Crowdfunding Lab, eventové priestory, knižnica, obchod a bar. V týchto priestoroch dnes môžete stretnúť viac ako 160 rezidentov z 10 krajín pracujúcich na zaujímavých projektoch v oblasti priemyselného, grafického dizajnu, dizajnu služieb, programovaní, copywritingu a PR, brandingu, fotografii, videa, turizmu, sociálnemu podnikaniu a aktivizmu, či dokonca súčasnému tancu alebo vareniu.

Crowdfunding a Maker Lab

Špecialitou kreatívneho centra je Crowdfunding Lab, ktorý vedie iniciatíva Slovenia crowdfunding. Stojí za projektmi, ktorým sa vďaka nej podarilo vyzbierať už takmer dva milióny dolárov. Poslaním laboratória je poskytovať inovátorom z rôznych odvetví čo najviac skúseností, vedomostí a informácií o riadení takejto kampane. V máji 2014 k nemu pribudol Maker Lab s 3D tlačiarňou a všelijakými nástrojmi na instantné pretavenie náčrtkov do modelov. Predstavujú ďalšie možnosti najmä pre dizajnérov a výrobcov a poskytujú im nezávislosť od iných externých zdrojov.

Coworkingový priestor

Tajomstvo úspechu tohto coworkingového priestoru je jeho komunitný základ. Výsledkom je veľmi intuitívny a “user-friendly” priestor na zdieľanie materiálnych a myšlienkových bohatstiev. Tím Poligonu navyše vedie rôzne vzdelávacie aktivity a robí všetko preto, aby pomáhal začínajúcim podnikateľom uplatniť sa a uspieť na trhu. Fungujú v otvorenom spoločenstve – vymieňajú si vedomosti, skúsenosti, postrehy a nevytvárajú medzi sebou konkurenčné prostredie.


Fakty:

Mesto: Ľubľana, Slovinsko

Orientácia: všeobecne zameraný inkubátor pre kreatívne odvetvia so špecializáciou na crowdfunding

Prevádzkujúca organizácia: Poligon, zavod za razvoj kreativnih industrij

Riaditeľ: Luka Piškorič

Otvorený od: február 2014

Extra možnosti: Crowdfunding Lab, Maker Lab, foto služby, 3D tlač

www.poligon.si