Alexandra Jurikova
19.08.2015
3 min

Do mesta startupov vycestovali Lukáš Koštial a Kristína Pomothyova

Lukáš odišiel do Tel Avivu, aby po návrate pomohol budovať startup komunitu v Košiciach. Kristína sa chce posunúť na svojej životnej ceste za vylepšením pracovnej skúsenosti nie len startupistov. Vďaka Košice 2013 strávia najbližší mesiac v kreatívnom centre The Library. Prečítajte si na čom chcú najbližší mesiac pracovať.

Lukáš Koštial

Lukáš je senior softvérový inžinier. Okrem toho je aktívnym Košičanom, ktorý sa každý mesiac podieľa na organizovaní Eastcode Sessions v coworkingovom centre Eastcubator. Tieto stretnutia majú za účel združovať nie len freelancerov, ale aj profesionálov z rôznych košických IT firiem. Už viac ako rok a pol spolupracuje ako front-end developer a dizajnér užívateľského rozhrania na vývoji aplikácie PASSBUS, ktorá má uľahčiť firmám aj klientom využívanie zliav cez vernostné programy.

Ako jedno z najlepších ‘Start up’ miest na svete je preňho Tel Aviv jedinečnou príležitosťou získať potrebné know-how pre PASSBUS a pre rozvoj startupovej komunity v Košiciach.

Kristína Pomothyová

Kristína študovala na London school of Economy and Political Science a pracuje ako nezávislá trénerka v oblastiach efektívnej komunikácie, tímovej práce a vedenia. Má za sebou bohaté skúsenosti a v Tel Avive bude rozvíjať rovno dva svoje projekty. Jej víziou je tiež vytvoriť sieť sociológov, architektov a dizajnérov, ktorí by sa podieľali na budovaní dizajnu nového konzultačného priestoru. Ten by mal efektívne pôsobiť na vzťahy, procesy a fyzický priestor inkubátorov, coworkingov, veľkých korporácií či malých a stredných podnikov.

Kristína sa plánuje v Tel Avive inšpirovať kolaboratívnym štýlom vedenia, kultúrou a kancelárskym dizajnom a priniesť získané skúsenosti do organizácií pôsobiacich v strednej Európe.

Kreatívne centrum The Library

Centrum The Library sa skladá z coworkingového priestoru a zdieľaného vybavenia pre tímy, ktoré sa venujú internetovým startupom a technologickým spoločnostiam. V centre sú profesionálne podmienky pre mladých technologických vizionárov a organizujú sa tu networkové podujatia a stretnutia. The Librabry má navyše dôležitú úlohu v posilňovaní mestského start-upového ekosystému. Pôvodne tu sídlila verejná knižnica v Shalom Tower, ktorá vďaka svojej polohe v centre Tel Avivu slúžila ako centrum vzdelanosti a nezávislého vzdelávania. V novembri 2011 sa The Library stalo súčasťou iniciatívy Tel Aviv Global a časť verejnej knižnice bola prestavaná na priestor pre podnikateľov prezentujúc tradičné hodnoty vzdelávania, znalostí a zvedavosti spojenej s inováciami, kultúrou a stratupovou energiou.

Fotky pochádzajú od Odreja Makšiho, ktorý sa v Tel Avive zúčastnil rezidence minulého roku. Pobytov v zahraničných kreatívnych centrách sa rezidenti zúčastňujú vďaka podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.