Barbora Spišáková
18.08.2015
2 min

Spoznaj partnerov programu Erasmus pre mladých podnikateľov - Creative region Linz&Upper Austria/Rakúsko

Po ECBN a Peopleing predstavujeme ďalšieho z našich partnerov v programe Erasmus pre mladých podnikateľov.

V susednom Rakúsku je ním organizácia Creative Region Linz&Upper Austria. Funguje najmä ako platforma poskytujúca informácie a služby pre rozvoj a podporu kreatívneho priemyslu. Združujú nápady a projekty, ktoré posilňujú vplyv kreatívnych odvetví v tejto oblasti, a to najmä spájaním sa s podnikateľským prostredím. V roku 2014 Linz získal titul UNESCO City of Media Arts, a to najmä vďaka kultúrnemu centru Ars Electronica, kde sa každoročne koná rovnomenný festival digitálnych médií. Za zmienku určite stojí aj Tabakfabrik – bývalá tabaková továreň, ktorá sa časom transformovala na centrum kreatívneho priemyslu.

Koučing, workshopy, marketingové projekty, networking, spolupráca a zvyšovanie povedomia sú aktivity, ktoré budujú mestu Linz a regiónu Horné Rakúsko značku spájajúcu sa s kreatívnym priemyslom a inovatívnym prístupom. Viac informácií o Creative Region Linz&Upper Austria nájdete tu.

Podnikavci s kreatívnymi a inovatívnymi ideami majú cez organizáciu Creative region Linz&Upper Austria dvere do tohto regiónu dokorán otvorené. Stačí si svoj nápad poriadne premyslieť, vytvoriť si biznis plán a registrovať sa v systéme programu Erasmus pre mladých podnikateľov.

Chcem sa stať súčasťou programu Erasmus pre mladých podnikateľov!

ako ZAČÍNAJÚCI PODNIKATEĽ

ako SKÚSENÝ PODNIKATEĽ

ERASMUS-LOGOs-03_SK_54f5ea0cbba27