Creative Industry Košice
20.12.2018
4 min

Staň sa profi dizajnérom. Prihlás sa na DesignLab by CIKE x Milk do 13. januára!

Venuješ sa vizuálnej komunikácii a neustále sa snažíš zlepšovať? Neskoré noci tráviš hľadaním nových inšpirácií a získavaním know-how? Cítiš, že by si potreboval/a boostnuť svoje portfólio, teóriu aj prax? V roku 2019 budeš mať neopakovateľnú príležitosť získať skill, ktorý ťa dostane do sveta profi dizajnérov.

DesignLab je séria celodenných workshopov a profesionálnych konzultácií zameraných na grafický diazjn pre fungujúci biznis. Vybraných účastníkov čaká aj veľkolepý záver: účasť na top dizajnérskej konferencii By Design. Čo je ale úplne najdôležitejšie, lektorom DesignLabu bude CEO a art director známeho bratislavského dizajn štúdia MILK, Martin Jenča a.k.a. Žltý. 

Tu je tvoja príležitosť.

 • DesignLab organizujeme len v Košiciach a len v roku 2019.
 • Prihlásiť sa môžu grafickí dizajnéri s min. jedným rokom praxe zaslaním svojho portfólia a vyplnením prihlasovacieho formulára do 13. januára 2019.
 • Následne prebehne výber 10 účastníkov. Vstupný poplatok pre vybraných účastníkov bude 250€/pax. (Ak si nepočítal s takým výdavkom od začiatku roka, zaplatiť môžeš aj v priebehu DesignLabu v piatich splátkach.)
Čo ťa čaká

DesignLab ťa pripraví na samostatnú cestu profesionálneho dizajnéra, ktorý rozumie požiadavkám klienta aj trhu. To všetko aj vďaka tomu, že sa budeš učiť na reálnych zadaniach. Dizajnéri budú mať počas DesignLab možnosť zlepšiť sa v nasledujúcich oblastiach:

 • tvorba zadania, debrief
 • cenové ponuky
 • projektový manažment
 • komunikácia s klientom
 • plánovanie
 • práca s textom a obsahom
 • idea making a koncepčné myslenie
 • exekúcia a pracovné nástroje (Adobe CS, Sketch)
 • finalizácia projektov

EXTRA: V cene DesignLab je aj lístok na By Design Conference v aktuálnej hodnote €300. (Áno, je to neuveriteľné.)

Ako bude prebiehať výber?

Po ukončení prihlasovania budeme posudzovať zaslané portfóliá. Na osobné pohovory bude pozvaná skupina dizajnérov, z ktorej urobíme finálny výber max. 10 účastníkov. Pre vybraných účastníkov bude účasť viazaná vstupným poplatkom vo výške 250€, ktorý zaistí, že sa DesignLabu zúčastnia naozaj len tí, ktorí sa chcú zlepšovať a rozumejú hodnote programu. Energiu, čas aj financie investujeme do dizajnérov, ktorí preukážu motiváciu, zodpovedný prístup aj zaujímavé portfólio.

Všetky workshopy sa budú konať v Košiciach a je dôležité, aby si zvážil čas, ktorý do svojho rozvoja chceš a dokážeš investovať.

DesignLab v piatich mesiacoch

Máme pre teba pripravených 6 celodenných workshopov zahŕňajúcich teóriu aj prax. Jednotlivé workshopy okrem Martina Jenču doplnia aj ďalší experti z praxe v daných oblastiach. Vrcholom DesignLab bude účasť na By Design konferencii s prístupom do backstage a kritickým vyhodnotením jednotlivých talkov. Navyše získaš relevantný feedback na svoju prácu a vybraným účastníkom bude ponúknutá dlhodobá spolupráca s Creative Industry Košice.

Dobré vedieť: Produktová, interiérová a ani iná oblasť dizajnu súčasťou workshopov nebude, DesignLab je zameraný výlučne na grafický dizajn. Pri výbere účastníkov budú mať plusové body ľudia pôsobiaci v Košiciach a okolí. DesignLab je komplexná séria workshopov a funguje ako celok. Nie je možné prihlásiť sa len na časť workshopov v jednotlivých dňoch. 

Tvojím mentorom bude Martin Jenča zo štúdia Milk

Branding studio Milk vedie Martin Jenča a.k.a. Žltý, ktorý je jeho grafickým dizajnérom a design directorom. Ako spoluorganizátor a kurátor konferencie By Design prináša na Slovensko hviezdy svetového dizajnu. Okrem iného je šéfredaktorom magazínu Backstage talks o tom, ako môže dizajn zmeniť biznis k lepšiemu. V neposlednom rade je spoluzakladateľom agentúry Folk, ktorá sa venuje systematickej propagácii dobrých myšlienok, produktov a služieb. MILK studio stojí tiež za vizuálnymi identitami značiek ako Pohoda Festival, Bar Magazine, Fach, Stará Tržnica, STV1/STV2, The Invisible Hotel či Viktor Frešo book.

Nečakaj a vyplň tento krátky formulár ešte dnes!