Ivana Ščuroková
01.06.2018
4 min

Escalator academy study week sa blíži // info

Skupinka Escalatorcov začne na profesionalizácii svojej organizácie intenzívne pracovať už čoskoro! Najbližší týždeň strávia spolu s tromi mentormi na Zemplínskej Šírave.

Tento ročník sa oproti ostatným líši najmä účastníckym zložením. Zapojené sú aj organizácie z oblasti turizmu a služieb. Pribudlo viac vzdelávania, účastníci sa navzájom poznajú možno o čosi menej, a práve preto sme sami zvedaví na mieru spolupráce, ktorú sa im podarí rozvinúť.

Program sme vyskladali na základe kľúčových potrieb účastníkov a pohovorov, ktoré prebehli s mentormi v apríli. Z nich vyplynulo, že prioritou pre Escalatorcov sú stratégie a plány projektov, organizácií či spoločností. Celú prípravu im uľahčia plány osobného rozvoja, ktoré podrobne popisujú, čo všetko sa musia naučiť a ako by sa mali rozvíjať, aby dokázali úspešne implementovať svoje taktiky.


Cieľom blížiaceho sa týždňa je zostaviť ,,plan of the plan,”  čiže sumarizáciu toho, čo všetko musia urobiť, aby si pripravili strategický plán na ďalšie obdobie fungovania ich organizácií. Na konci týždenného programu predstavia Escalatorci výsledok svojho predplánovania  celej skupine aj mentorom.


Program Study Weeku plný intenzívneho mentoringu a networkingu bol navrhnutý tak, aby uľahčil a podporil ciele Escalatorcov. Avšak, vyčlenený je aj čas na  socializáciu a rôzne voľnočasových aktivít.


Kto sú tohtoroční mentori?

John ,,Sandy” Fitzgerald

Začínal ako herec, spisovateľ a hudobník, stal sa zakladateľom a riaditeľom City Arts Centre, Dublin. Podieľal sa na mnohých oblastiach kultúrneho rozvoja v Írsku a v zahraničí, pracoval na lokálnej, národnej i medzinárodnej úrovni. Jeho prax zahŕňa: riaditeľ Dublin Street Carnival; zakladajúci člen CAFe (Creative Activity for Everyone) teraz CREATE, člen výboru Royal Hospital National Cultural Centre (neskôr sa stalo Irish Museum of Modern Art); člen výkonného výboru Trans Europe Halles a člen výboru Dublin Film Festival a Junior Dublin Film Festival.


Paul Bogen

Paul začal svoju kariéru ako herec, komediant a DJ. Po roku práce v Poľsku sa stal divadelným producentom v London’s Fringe a potom v Commercial ‘West end’ Theatre. Bol prvým riaditeľom The Junction v Cambridge - nového kultúrneho centra, ktoré sa zameriava na kultúru mládeže v UK. Paul dohliadal na rozvoj The Junction a jeho multidisciplinárny program so 400 predstaveniami rock/pop/jazz hudby, divadla, tanca, komédie a ročným obratom 5 miliónov libier, 150-timi zamestnancami a náštevnosťou 150 000 ľudí ročne. Paul bol 7 rokov výkonným členom rady a neskôr prezidentom Trans Europe Halles (európska sieť kultúrnych centier). V súčasnosti je riaditeľom výboru Korjaamo Cultural Factory, Helsinki, prísediaci expert pre European Commission’s Culture Programme, lektor v Culture Management na St. Mary’s University, London a člen Royal Society of Arts.


Birgitta Persson

Birgitta je milovníčkou umenia. Pracovala v kultúrnom centre Mejeriet v Lunde ako promotérka, projektová manažérka a fundraiserka, a potom ako vedúca marketingu. Zorganizovala viac ako 100 umeleckých podujatí a rozvinula financovanie a partnerstvo centra. Táto práca zahŕňala aj vytvorenie mnohých medzinárodných projektov. Zároveň sa stala prvou koordinátorkou a potom generálnou tajomníčkou spoločnosti Trans Europe Halles, európskej siete kultúrnych centier. Tam dohliadala na vývoj. Jej aktivity viedli k nárastu aktivity, vrátane zabezpečenia európskeho financovania činnosti siete a pre ďalšie projekty. V súčasnosti je členkou správnej rady švédskej divadelnej spoločnosti Månteatern, členkou správnej rady ARNA a členkou poradného výboru spoločnosti RePublik s cieľom posúdiť vývoj publika. Birgitta žije v južnom Švédsku pri Lunde.


Ak chceš vedieť, ako sa našim Escalatorcom na Study Weeku darí, určite sleduj náš Facebook a Instagram.Študijný týždeň Escalator academy je realizovaný s finančnou podporou Visit Košice a súčasne Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Projekt Escalator 2018 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.