Barbara Rusnáková
24.10.2017
2 min

Reality check 2017 - Art & Tech Days // event

Ak ste z tých, čo myslia otvorene, radi sa pozeráte do budúcnosti a už máte na 22-26 november program, zrušte si ho. Art & Tech Days je festival, ktorý vám ukáže možnosti nových realít.

Digitálnu kultúru, akú žijeme dnes, je ťažké si predstaviť pár rokov dozadu. Technológie sa dnes týkajú takmer každého aspektu nášho života. Ich vzrastajúca komplexita a rýchlosť ich vývoja so sebou prinášajú eufóriu, no aj úzkosť. Sú výzvou pre tradičné inštitúcie a ovplyvňujú spôsob, akým fungujeme, ako sa správame, myslíme, či navzájom komunikujeme.

Hlavné otázky digitálnej kultúry sa sústreďujú na vzťah medzi ľuďmi a technológiami. Presne o tom je festival Art & Tech Days, určený pre každého, kto chce stáť v popredí vývoja a kráčať s dobou, ktorej budúcnosť spočíva aj v spojení umenia a technológií.

Tento profilový event spájajúci umeleckú scénu a vzrastajúci trend IT priemyslu, sa bude konať v dňoch od 22. do 26. novembra v Košiciach. Multižánrový festival zahŕňa umelecký program, interaktívnu performance, workshopy pre deti aj dospelých, hackathon a networkingové aktivity.

Súčasťou festiavalu budú aj DAAVS - Dni aktuálnych audiovizuálnych stretnutí, počas ktorých uvidíte VJingy, živé kódenia a interaktívne inštalácie, výstavy, koncerty, aj špeciálnu edíciu formátu Pecha Kucha Night. Highlightom festivalu je medzinárodná konferencia Art & Tech Conference, ktorá bude pracovať s témami UX, dizajn z pohľadu užívateľa, inováciami vznikajúcimi na rozhraní disciplín, či novo-mediálnou tvorbou. Ako sa zmenila distribúcia vďaka online kanálom? Ako sa dá digitálny nástroj použiť na prezentáciu umenia? Ako digitalizácia prispieva k zvyšovaniu efektivity? A ako obsah ovplyvňuje formu médií? Na tieto a ďalšie otázky budú hľadať odpovede speakri - zástupcovia prestížnych firiem, akými sú  Method (UK), Porto Design Factory (PT) alebo Prezi (HU).

V programe nebude chýbať afterparty a oslava 10. výročia založenia klastra Košice IT Valley.

Na Art & Tech Days určite musíte byť. Viac info o programe, konferencii aj registráciách nájdete už čoskoro na https://atdays.sk/. Registrácia na konferenciu je už spustená https://goo.gl/Dksc5Y.