Linda van Dalen
17.10.2016
3 min

CHAT v AleVeterinären // Erasmus pre mladých podnikateľov

CHAT nie je iba priestor na Strojárenskej v Košiciach. CHAT je splnený sen, vášeň, láska, nádej, opora a pomoc a keďže rád aj cestuje, sa tentokrát vďaka programu Erasmus for Young Entrepreneurs v Creative Industry Košice na niekoľko týždňov usadil neďaleko švédskeho Göteborgu, vo veterinárnej klinike AleVeterinären.

Klinika sa špecializuje na mačky a psy a vo Švédsku patrí medzi špičku súkromných veterinárnych kliník. Čo však robí CHAT na takomto mieste? Pomáha s komunikáciou medzi priestorom, lekármi, zvieratkami (pacientami) a ich majiteľmi. Pomáha premostiť odborný veterinárny svet so svetom domácich miláčikov, výsledkom čoho, je priblíženie sa k majiteľom zvierat, získanie ich dôvery a zlepšenie kvality života ich psov a mačiek. 

Zamerala som sa na priestor a na to, čo chcú veterinári komunikovať. Pre pracovníkov kliniky je najdôležitejšie byť profesionálni a dať ľuďom najavo, že im na zvieratách veľmi záleží. Po niekoľkých stretnutiach sme spolu s veterinármi zadefinovali najhlavnejšie informácie, ktoré by navonok chceli komunikovať - stravovanie, správanie a starostlivosť o zviera. Práve preto som zvolila ilustrácie mačiek a psov v kombinácii s textom, ktoré sú edukatívne, zrozumiteľné a zábavné. 

Veľkou výzvou bola pre mňa miestnosť “Puppy Room”. Podľa názvu si určite predstavíte rozkošné malé šteniatka. Áno, v tej miestnosti prichádzajú na svet aj šteniatka no častejšie sa využíva na lúčenie sa s domácim miláčikom. V “Puppy Room” zvieratká uspávajú. Sama som mala a aj mám zvieratká a viem aký je to strašný pocit. K tejto miestnosti som preto pristupovala s citom a venovala som sa jej najdlhšie. “Puppy Room” je tu hlavne pre majiteľov zvierat, ktorí by sa v nej mali cítiť príjemne a mala by ich upokojovať pretože to je to, čo zvieratko potrebuje. Pokojného pána. Sterilnú neosobnú miestnosť tento týždeň meníme na útulne zariadenú izbu s vertikálnou záhradou a príjemnými aromaterapeutickými vôňami. 

Môj pobyt sa ešte nekončí. Mám pred sebou posledný týždeň plný tlače, lepenia a zariaďovania. Päť týždňov však tu už som a musím povedať, že aj napriek malých ťažkostiam a prekážkam, s ktorými sa v podobných projektoch stretávame, sú to nezabudnuteľné týždne plné nových priateľstiev, výziev a smiechu. 
Love what you do and you'll never work a day in your life.