CIKE
09.08.2016
2 min

Dizajnérka Milena zbiera podnikateľské skúsenosti v nemeckom štúdiu NEU

Jednou z mladých Slovákov, ktorí sa rozhodli vycestovať za skúsenosťami do zahraničia cez Erasmus pre mladých podnikateľov je Milena Biendruch Smreková. Tá strávi tri mesiace v dizajnovom štúdiu NEU v nemeckom Dortmunde.

Biznisom v Európe sa Milena snaží inšpirovať online aj osobnou skúsenosťou: Keďže mám o to prirodzený záujem, sledujem to všade a uvažujem o tom denne. Snažím sa kombinovať nové trendy a tradície pretrvávajúcich podnikov a aplikovať to na svoje predstavy o vlastnom biznise."
 
Jej hosťujúca firma dizajnové štúdio NEU vytvára identity, vizuály, komunikačné stratégie, weby aj tlačoviny najmä pre kultúrne organizácie a umelcov v Porúrí. Sami seba vidia ako prostredníkov medzi emóciami a logikou, ako prienik medzi umením, kultúrou, ekonomikou a dizajnom. Jej hosťujúcim podnikateľom tu bude Jan Wagner-van der Straten.
 
Milena má skúsenosti aj s UI dizajnom a rada by sa vrátila k tvorbe webstránok. Od Erasmu však očakáva najmä pohľad na podnikanie z iného uhla - nie tvoriť dizajn, ale naučiť sa ako viesť ziskový podnik.
 
Podobný záver jej pobytu si predstavujú aj v NEU štúdiu. Chcú ponúknuť Milene svoje vedomosti o podnikaní a pomoc pri tvorbe biznis plánu a marketingovej stratégie. Chcú jej ukázať ako môže nadobudnúť konkurencieschopnosť využitím jej umeleckých schopností. To všetko vymenia za jej svieži pohľad a inšpiráciu pre ich prácu.  

Cez Erasmus pre mladých podnikateľov sa už spojilo niekoľko Slovákov so skúsenými podnikateľmi v zahraničí. V Košiciach sme tiež hostili zahraničných podnikateľov zo Švédska napríklad v hudobnom nakladateľstve Hevhetia, alebo vo firme MATSUKO, kde výmenu sprostredkovala organizácia IT Valley.

ERASMUS-LOGOs-03_SK_54f5ea0cbba27