Alexandra Juríková
21.07.2016
3 min

Čo všetko dokážeš získať tým, že stráviš mesiac v kreatívnom centre v Ľubľane

Ak pracuješ v marketingu, so sociálnymi sieťami, s videami, startupmi, alebo sa venuješ dizajnu, Creative Industry Košice ti prináša netradičnú ponuku. Keďže sa venuje podpore ľudí pracujúcich v kreatívnom priemysle, otvára výzu na prihlásenie seba a svojich nápadov na mesačný pobyt v coworkingu v kreatívnom centre Poligon. Počas tvojho mesiaca ti navyše bude pomáhať samotný zakladateľ tohto centra, ktorý ťa prepojí s lokálnou scénou a navrhne ti program šitý na mieru tvojim potrebám.

Prečo práve mesiac v Poligone

Je tu 60 flexi miest, 7 kancelárií, 1 konferenčná miestnosť, Poligon Maker Lab and Photo Services, Crowdfunding Lab, eventové priestory, knižnica, obchod a bar. V týchto priestoroch dnes môžete stretnúť viac ako 160 rezidentov z 10 krajín. Tí pracujú na zaujímavých projektoch v oblasti priemyselného, grafického dizajnu, dizajnu služieb, programovania, copywritingu a PR, brandingu, fotografii, videu, turizmu, sociálnemu podnikaniu a aktivizmu, či dokonca súčasnému tancu alebo vareniu. Okrem stretnutí vám Luka odporučí vhodné podujatia, miesta a externých ľudí, ktorí zabezpečia príval nových informácií a skúseností.

Crowdfunding a Maker Lab

Špecialitou kreatívneho centra je Crowdfunding Lab, ktorý vedie iniciatíva Slovenia crowdfunding. Stojí za projektmi, ktorým sa vďaka nej podarilo vyzbierať už takmer dva milióny dolárov. Poslaním laboratória je poskytovať inovátorom z rôznych odvetví čo najviac skúseností, vedomostí a informácií o riadení takejto kampane. V máji 2014 k nemu pribudol Maker Lab s 3D tlačiarňou a všelijakými nástrojmi na instantné pretavenie náčrtkov do modelov. Predstavujú ďalšie možnosti najmä pre dizajnérov a výrobcov a poskytujú im nezávislosť od iných externých zdrojov.

Vybraní rezidenti od nás dostanú:
  • Mesačný pobyt v meste Ľubľana v Slovinsku v októbri 2016 a ubytovanie v meste Ľubľana,
  • kancelárske priestory v Poligon Creative Centre,
  • prepojenie na ľubľanskú lokálnu scénu,
  • preplatenie cestovných náhrad do výšky 100€
NEzabezpečujeme poistenie a náklady na stravu.
 
Čo potrebujeme:
  • Hľadáme kreatívcov z Košíc, východného Slovenska alebo celého Slovenska pôsobiacich v oblasti marketingu, reklamy, sociálnych sietí, videohier alebo dizajnu.
  • Vek minimálne 18 rokov v záverečný deň podávania prihlášok
  • Pracovná skúsenosť v jednom z odvetví uvedených vyššie
  • Podnikateľský duch a schopnosť propagovať a rozvíjať oblasť kreatívneho priemyslu vo svojej krajine, v podnikateľskom prostredí a vo vzťahu k verejnosti
  • Znalosť anglického jazyka
Využite šancu a prihláste sa na rezidenčný pobyt v Poligon Creative Centre v Ľubľane:


Prihlás sa tu


Deadline na prihlásenie je 29. 8. 2016.
Pre viac informácií môžete kontaktovať Alexandru Juríkovú na alexandra.jurikova@cike.sk.

Sledujte naše výzvy a prihláste sa do newslettera tu, alebo na odber noviniek na našom facebooku.