Alexandra Juríková
08.07.2016
2 min

Intenzívny študijný týždeň odštartoval vzdelávaciu časť projektu Escalator

Pred pár dňami sme načali už druhú polovicu roka a pre účastníkov rozvojového programu Escalator to znamená obdobie vzdelávania a trénovania. Celá skupina strávila intenzívny akceleračný týždeň pod vedením profesionálnych lektorov Paula Bogena, Sandyho Fitzgeralda a Sue Kay. Vzdelávací týždeň na Slovensku z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Počas piatich dní sa venovali woskhopom, seminárom, plánovaniu, premýšľaniu, mentoringu, rozhovorom a všetkých podstatným veciam, ktoré nemajú čas riešiť počas bežných pracovných dní. V roku 2016 sme sa týmto aktivitám venovali od 26. júna do 2. júla v Krompachoch v stredisku Plejsy.

Program bol vystavaný tak, aby mali organizácie po každom teoretickom školení dostatok času na vstrebanie informácii, a hlavne boli vedení k tomu, aby poznatky hneď aplikovali na vlastné projekty. Na základe hĺbkových rozhovorov (tzv. Stocktakes), ktoré sa uskutočnili v apríli sme spoločnú teoretickú časť vyskladali s ohľadom na identifikované potreby účastníkov. Pondelok začal témou Rozvoja organizácie, na ktorý nadväzoval workshop o udržateľnosti, neskôr prešli lektori témami ako financovanie, riadenie kultúrnych centier, komunikácia, marketing, PR, rozvoj publika. Workshopy sa venovali aj špecifickejším témam ako propagácia a komunikácia kultúrneho centra, či fundraising a práca s budgetom.

Jedným z najväčších benefitov pre účastníkov je vždy mentoring a individuálne sedenia. Na týchto sedeniach sa venujú akémukoľvek aktuálnemu problému či rozhodnutiu, s ktorým potrebujú poradiť a ich mentor im pomáha vyriešiť situáciu. Výhodou vzdelávacieho týždňa bolo, že sa ho zúčastnila aj externá lektorka Sue Kay, ktorá takisto viedla individuálne sedenia a rozdávala cenné rady.

Výsledkom posledného júnového týždňa v Escalatore je mnoho nových nápadov, vytvorené stratégie, odprezentované projekty a nové kamrátstva. Ďakujeme Ministerstvu kultúry Slovenskej republiky a jeho Fondu na podporu umenia, vďaka ktorému sa mohol Escalator vzdelvací týždeň na Plejsoch uskutočniť.

Zoznam účastníkov Escalatora 2016 nájdete tu: http://bit.ly/ESC2016_ucastnici

Projekt Escalator 2016 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.