Magdaléna Haľková
24.06.2016
1 min

Martin Jakub z Kubbo Select chce v Bilbau spoznať lokálnu produkciu

Martin Jakub pracuje ako marketingový manažér pre distribučnú spoločnosť Kubbo Select a posledný rok sa sústreďuje na prácu s remeselnými výrobkami. Bilbao ho zaujalo kvalitou a životaschopnosťou lokálnej produkcie, rovnako ako značkou EUSKO, ktorá zastrešuje to najlepšie čo sa na tamojšej pôde urodilo.

V KuBbo Select predstavujú ako sa lokálne produkty vyrábajú, čím sú unikátne a ako sa vyčleňujú voči ostatnej produkcii. Organizujú ochutnávky, festivaly a mediálne kampane.

Všetko za účelom šírenia povedomia o výhodách spojených s nákupom týchto remeselných produktov. Bilbao je pre Martina ideálnym miestom, keďže v súčastnosti je známe pre malú rodinnú produkciu, ale aj pre gastro segment, či festivaly jedla.

Martin tu chce tiež lepšie spoznať značku EUSKO, pod ktorou nájdete agropotravinárske výrobky vyrobené, spracované a/alebo pripravené v Baskicku a ktorých kvalita, špecifiká alebo jedinečnosť je nad všeobecným priemerom. Chcel by stretnúť nie len výrobcov remeselných výrobkov, ale aj miestne autority, ktoré za EUSKO značkou stoja.

Martinov pobyt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Bilbao je navyše mesto s veľmi príjemnou koncentráciou Michelin reštaurácií na obyvateľa a vedia tam ako propagovať a predať miestne produkty celému svetu.