Magdaléna Haľková
16.06.2016
2 min

Pre Zuzanu Tomkovú začalo mesačné poznávanie Bilbaa

Zuzana je mladá architektka, ktorá pred rokom skončila štúdium a momentálne spolupracuje s architektonickým štúdiom A8000. Na začiatku kariéry si chce rozšíriť obzory a dozvedieť sa viac o tom, v akých rôznych smeroch sa dá poňať práca architekta.

V Creatie Industry Košice spolupracujeme s organizáciou Peopleing sídliacou v Bilbau. Práve toto mesto, známe vďaka Bilbao Efektu sa Zuzana rozhodla preskúmať. 

Za najlepší spôsob ako stráviť svoj pobyt v Bilbau vidí štúdium miestnej architektúry na dobrých príkladoch. Vidieť toľko budov, koľko len bude možné, prechádzať sa okolo nich, dotýkať sa ich, študovať každý detail. Chce prelomiť rutinu, stať sa súčasťou miesta, skutočnej komunity, nežiť len v bubline. Stretnúť správnych ľudí, kreatívnych, pohostinných, zapálených pre to čo robia, a tiež nájsť spôsob ako všetko čo nadobudne môže priniesť do domáckeho prostredia.

Pre Zuzanu je tiež dôležité rozšíriť si kontakty, aby ju mohli inšpirovať a posúvať ďalej. Riadi sa heslom "Čím viac miest navštíviš, tým viac ľudí spoznáš, tým lepšie budeš ľuďom rozumieť." Mladý architekt v produktívnych rokoch by sa mal podľa nej dožadovať zmeny a nových impulzov.

Zuzana sa do Bilbaa dostala po tom čo zareagovala na našu výzvu. Ak chcete aj vy zbierať inšpiráciu v zahraničí, tak sledujte naše výzvy prihlásením sa do newslettera, alebo k odberu noviniek na našom facebooku. Momentálne vyzývame dizajnérov hlásiť sa na pobyt v inkubátore Nova Iskra v Belehrade.

Zuzanin pobyt v Bilbau z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.