Martina Libová
27.04.2016
2 min

Martina využila Bridge aby získala cenné kontakty na dizajnérskej výstave v Miláne

Salone del Mobile Milano je každoročná výstava na ktorej vystavujú firmy z celého sveta zaoberajúce sa dizajnom interiérov a nábytku. Tohto tu roku bolo dokopy 2407 vystavovateľov v rôznych kategóriách ako nábytok, interiérové doplnky, kuchyne či kúpeľne.

Výstava trvala od 12. do 17. apríla. Ja som na nej strávila iba jeden, ale za to dlhý a intenzívny deň. Moje očakávania nájsť mnoho pekných inšpirácií a vidieť aktuálne trendy boli naplnené.

Milánske výstavisko Fieramilano je už samo o sebe zážitkom. Taliansky architekt Massimiliano Fuksas ho navrhol ako systém pavilónov usporiadaných okolo hlavnej stredovej komunikácie ktorá je prestrešená oceľovo sklenenou organickou konštrukciou.

Na výstave si každý nájde "to svoje”. Tri obrovské pavilóny boli s názvom "classic" plné ornamentálneho nábytku v štýle baroka a podobne. Tak tie som rovno preskočila a šla do časti "design" kde bolo veľa vystavovateľov napríklad z talianskej špičky. Našla som veľa inšpiratívnych riešení do malých priestorov, ale aj prevedenie rôznych nábytkových detailov. Keďźe pri mojej práci pri realizácii interiérov spolupracujem priamo so stolármi riešim s nimi veľa roznych detailov kotvenia, spojov, kovania...

V jednej časti výstavy bolo aj veľa menších firiem zaoberajúcich sa podobnými konceptami modulárneho nábytku aký sa snažíme rozvíjať my s otcom. Ukázali sme im náš projekt magnetického modulárneho nábytku YaCUBE a získali sme kontakty, s ktorými môžeme v budúcnosti spolupracovať.

Konkrétnym prínosom výstavy bola pre mňa inšpirácia a kontakty, ale navyše som vďaka nej získala novú vlnu nadšenia do mojej práce.