Magdaléna Haľková
28.01.2016
2 min

Viete v čom chcete podnikať, ale neviete ako začať? Aj vám môže pomôcť Erasmus pre mladých podnikateľov

Danka Bodnárová je mladá architektka z Košíc, ktorú môžete poznať aj ako ministerku megalománie z neziskovej organizácie Východné pobrežie. Namiesto toho, aby si po škole hľadala prácu v architektonickom štúdiu chce rozbehnúť vlastný biznis.

Erasmus pre mladých podnikateľov a Creative Industry Košice ponúka možnosť získať praktické vedomosti aj tým, ktorí ešte nemajú žiadne skúsenosti, ale vedia čo chcú a vedia to popísať v biznis pláne. Takýmto príkladom je aj Danka Bodnárová, ktorá sa chce počas pobytu zoznámiť s úspešnými podnikateľskými príbehmi: „Každý podnikateľ potrebuje prax a ja som využila možnosť ísť sa učiť na skúsenostiach staršieho skôr, než začnem podnikať a zbierať tie vlastné."
 
Jej hosťujúcou podnikateľkou je Leire Pérez Mencía, ktorá je vedúcou oddelenia implementácie a rozvoja výskumu na Escuela Superior de Hostelería Artxanda v španielskom Bilbau. Tiež vedie konzultačnú činnosť zameranú na online a offline marketingové stratégie pre firmy a inštitúcie.
 
Danka Bodnárová sa v Bilbau bude venovať najmä brandingu a marketingu, čo by jej malo pomôcť po návrate založiť si vlastnú firmu: „Na brandingu ma zaujíma komplexný prístup k vytváraniu identity novej značky a jej osobnosti vo vzťahu k budúcim zákazníkom,” dopĺňa Danka.

Prečítajte si aj príbeh slovenského podnikateľa Braňa Pokrivčáka, ktorý k sebe cez Erasmus našiel mladého podnikateľa v Holandsku.

Aj vy sa môžete prihlásiť do programu Erasmus pre mladých podnikateľov, a to ako:

                                   Skúsený podnikateľ     //       Začínajúci podnikateľ

Svoj match môžete nájsť cez ECBN v Holandsku, Peopleing v Španielsku, Creative Region Linz & Upper Austria v Rakúsku, ALE vo Švédsku či nemeckom Gelsenkirchene. 
ERASMUS-LOGOs-03_SK_54f5ea0cbba27