Magdaléna Haľková
18.01.2016
2 min

Braňo Pokrivčák z TrackTest.eu spolupracuje s mladým podnikateľom z Holandska

Vincent Van Roomen je len 20 ročný študent z Amsterdamu a na svojom e-shope predáva príslušenstvo pre virtuálnu realitu. S Braňom Pokrivčákom, ktorý vedie projekt TrackTest.eu sa spojil cez databázu Erasmus for Young Entrepreneurs.

Vincent ukázal záujem o problematiku online marketingu, v ktorej sa chce ďalej vzdelávať. Ovláda aktívne viacero svetových jazykov, okrem iného aj francúžštinu, takže bol pre projekt rozšírenia našej ponuky do frankofónnych oblastí vhodným kandidátom,” hovorí Braňo Pokrivčák, hosťujúci podnikateľ. Projekt TrackTest je o testovaní angličtiny pre firmy a jednotlivcov a v súčasnosti má zákazníkov vo vyše 80 krajinách. Rád som u seba privítal kolegu z inej krajiny, ktorý vie priniesť pohľad na fungovanie na základe skúsenosti zo svojho lokálneho trhu. Ak sa pritom niečo naučí, o to lepšie pre obe strany.” Už prvý týždeň pobytu Vincent pomáhal pri vytvorení francúzskej mutácie ich stránok.

Zísťujem aké je to byť súčasťou firmy a pracovať v kancelárii. Keďže ešte stále študujem a mojím jediným kolegom je môj brat, doma zatiaľ kanceláriu nepotrebujeme." Vincent by chcel vedieť ako zlepšiť fungovanie jeho vlastného e-shopu. V súčasnosti majú takmer všetku návštevnosť z platených reklám a na stáži v TrackTeste sa učí ako využiť optimalizáciu pre vyhľadávače na zlepšenie postavenia stránok, a tým priniesť viac návštevníkov. 

Aj vy sa môžete prihlásiť do programu Erasmus pre mladých podnikateľov, a to ako:

                                   Skúsený podnikateľ     //       Začínajúci podnikateľ

Svoj match môžete nájsť cez ECBN v Holandsku, Peopleing v Španielsku, Creative Region Linz & Upper Austria v Rakúsku, ALE vo Švédsku či nemeckom Gelsenkirchene.