Magdaléna Haľková
09.12.2015
4 min

Košická agentúra Hellephant využila Bridge, aby sa zúšastnila konferencie Amuse v Budapešti

Grant Bridge je pre všetkých Košičanov, ktorí sa chcú učiť od najlepších - na zahraničných konferenciách, workshopoch, školeniach, fórach...V digitálnej agentúre Hellephant sa rozhodli požiadať o príspevok na cestu do Budapešti, kde sa konala konferencia Amuse zameraná na UX dizajn. Prečo sú pre deti najvhodnejšie tablety? Do akej miery je potrebná digitalizácia? Prečítajte si v ich reporte:

Pôvodne sme mali navštíviť Amuse konferenciu traja, no začiatkom leta náš počet narástol a tak sme sa do Budapešti vybrali nakoniec piati. Ráno sme sa pchali do auta síce málo vyspatí, no zvedaví na všetky prednášky, ktoré nás čakali a na nových ľudí. Keď sme neskôr vystúpili na mieste, kde sme sa prišli ubytovať, nikto už na únavu nemyslel. Bývali sme totiž hneď vedľa parlamentu a z malého balkónu sme mali výhľad rovno na Dunaj. Nálada bola skvelá a my sme mohli zamieriť rovno na konferenciu. 

Prvý cyklus prednášok sa začínal už o 9:15 a v príjemnej atmosfére sa tiahol až do šiestej večer. V štvrtok boli okrem iných na programe dve obzvlášť zaujímavé prednášky. Na tie sme boli zvedaví asi najviac a naozaj, splnili naše očakávania. Tobby Sterrett s prednáškou “Making dog food part of your balanced diet” predstavil detailnú case study moderného bankového systému SIMPLE. Projekt sme všetci dobre poznali a preto sme boli zvedaví, čo nové sa od Tobbyho dozvieme. Jeho najhlavnejším cieľom bolo zdôrazniť, že musíme skúšať naše produkty ešte predtým než ich začneme ponúkať potenciálnym používateľom a že je obzvlášť dôležité myslieť na to, čo by sme v jeho pozícii chceli a potrebovali my. Video si pozrite tu.

Ďalšia prednáška nás zaujala okrem iného aj tým, že predstavila niečo, s čím sa málokto stretol osobne. Trine Falbe, ktorá je učiteľkou a UX konzultantkou počas svojej prezentácie vysvetľovala chápanie digitálnych technológií malými deťmi, kedy začínajú rozumieť a byť schopné využívať myš a klávesnicu, prečo je pre malé dieťa tablet najbezpečnejším zariadením a nakoniec aj jeho správanie na webových stránkach. (Keď sme boli malí my, mali sme k dispozícii akurát tak tamagoči.) To bolo s prihliadnutím na predošlú Sterrettovu prednášku podstatné, keďže nie je jednoduché sa pri budovaní platformy určenej deťom len tak vžiť do ich kože. Video si pozrite tu.

Niekoľko ďalších prednášok (vrátane poslednej a najohlasovanejšej prezentácie Josha Clarka) riešilo interakciu človeka s technológiami v budúcnosti - prečo, a do akej miery je potrebná digitalizácia. Clark dokonca šikovne využil rôzne myšlienky každého predošlého rečníka a zhrnul ich do hodinovej prezentácie. Výsledkom je, že technologický progres je prirodzenou súčasťou života každého človeka a v mnohom je vyslovene potrebný, no netreba všetko preháňať. 

Cykly prednášok boli prerušované niekoľkými prestávkami, počas ktorých sme sa miešali s davom a rozprávali sa s ďalšími účastníkmi. Najvtipnejším momentom však bol záver oficiálnej afterparty vo štvrtok večer, keď sa pred zamknutou budovou stretla vyše dvadsiatka Slovákov. Hneď sme sa dali do reči a spoločne pobudli ešte nejaký čas. Z Budapešti sme odchádzali všetci spokojní. Naše očakávania boli naplnené a množstvo zlepšovákov, ktoré sme počas konferencie objavili, už aplikujeme do praxe. Okrem toho mal pre nás tento výlet ešte jeden veľký plus. Keďže sa náš počet prednedávnom zvýšil, mali sme konečne poriadnu možnosť spoznať sa navzájom aj mimo bežných pracovných povinností. Chceme Creative Industry Košice poďakovať, že aj vďaka grantovému programu BRIDGE sme mohli načerpať nové skúsenosti a spoznať nových ľudí. 

//

O BRIDGE grant môžete požiadať aj vy. Návod nájdete tu.