ESCALATOR účastníci
04.12.2015
2 min

Escalator forum bude o viaczdrojovom financovaní a fungovaní kultúry na Slovensku.

Ako uživiť kultúrne centrum či umelecký projekt? Čo znamená vznik Fondu umenia? Zachráni nás všetkých crowdfunding? Aké práva má samospráva? O týchto a mnohých iných otázkach budú prednášať a debatovať hostia z celého Slovenska, ktorí prinesú svoje odborné znalosti aj praktické skúsenosti.

Escalator forum je záverečnou konferenciou programu Escalator 2015. Venovaná bude viaczdrojovému financovaniu a fungovaniu kultúry na Slovensku.  Vítaní sú profesionáli z oblasti kultúry, ale aj široká verejnosť, ktorá sa záujíma o dianie v kultúre. Vstup je voľný, stačí sa zaregistrovať vyplnením tohto formulára:

Organizátormi sú účastníci programu Escalator, ktorí počas celého roka rozvíjali vlastné kultúrne projekty a profesionálne zručnosti. Escalator zastrešuje ho organizácia Creative Industry Košice vďaka podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, viac informácií tu

Prednášky: Viaczdrojové financovanie kultúry a umenia
Zora Jaurová, Fond na podporu umenia
Michal Hladký, Creative Industry Košice
Nina Šilanová a Peter Radkoff, Tabačka Kulturfabrik
Zuzana Duchová, Kreatívna Európa
Róbert Blaško, Žilina-Zárečie

Panelová diskusia: “Ako sa žije kultúre na Slovensku?”
Slavo Krekovič (a4 priestore pre súčasnú kultúru), Julo Krištof (Nástupište 1-12), Zuzana Pacáková (Biela Noc), Monika Tatarková (Bábkové divadlo Na Rázcestí), Ľubica Demianová (Divadlo Štúdio tanca)
Moderuje Zuzana Duchová 

20.00 Escalator Night, Tabačka/Kulturfabrik
Po konferencii pozývame na afterparty do Tabačky. O zábavu sa postará DJ a VJ sevenminutes, ako aj účastníci Escalátora a ich skúsenosti z celoročného vzdelávania.