Magdaléna Haľková
12.11.2015
2 min

Predstavujeme lektorov programu Escalator: Paul Bourne

Paul Bourne je divadelným režisérom, akademickým a business trénerom. Je tiež umeleckým riaditeľom Menagerie – divadelnej spoločnosti založenej v Cambridge, ktorá vytvára a prezentuje profesionálne produkcie celosvetovo. Popri produkovaní nového divadla, spoločnosť tiež poskytuje tréningové programy pre jednotlivcov aj spoločnosti, pričom používa inšpiratívne zásahy umenia na odomknutie potenciálu zamestnancov.

Menagerie vyhrala ocenenie UK Arts & Business Best Employee Training Programme za prácu s futbalovým klubom Liverpool. Spoločnosť bola tiež nominovaná na The Financial Times National Training Awards v roku 2006 za prácu s BBC a znova v roku 2012 za prácu s AMP (UK). V roku 2001, Menagerie získala vyznamenanie Best Creative Business na východe Anglicka v Anglia TV a Arts Council Awards.

Od roku 1999, táto divadelná spoločnosť dôsledne vytvára a prezentuje vynikajúcu novú divadelnú prácu naprieč Spojeným kráľovstvom a medzinárodne. Paulova produkcia Two Into War bola opísaná denníkom The Guardian ako „... absolútne inšpiratívne, fenomenálne divadlo.". Paul bol umeleckým riaditeľom Frankfurt Playhouse a Center Stage New York, v súčasnosti pravidelne režíruje v Spojenom kráľovstve, Európe a Spojených štátoch. Režíroval vyše 80 profesionálnych produkcií na celom svete.

Vo svete podnikania Paul navrhuje a poskytuje so svojím tímom hercov, hudobníkov a iných umelcov na mieru ušité tréningové programy od individuálneho koučingu po komunikáciu celkových organizačných zmien alebo re-brand. Poskytol vyše päťdesiat podnikových tréningových programov, v poslednom čase za spolupráce so širokou škálou stálych klientov zameriavajúc sa na dve kľúčové oblasti: kultúrny posun s The Dubai Stock Exchange (DIFC), futbalovým klubom Liverpool a Sberbank (Rusko), a programy rozvoja osobnosti pre manažment a zamestnancov s Fairtrade, Barclays Africa, Ernst and Young, Novartis a Zurich Insurance.

Bourne je hosťujúcim vedeckým pracovníkom a spolupracovníkom The Judge Business School na Cambridge University, The Moscow School of Management, The Stockholm School of Economics and The Ashcroft International Business School, Cambridge. Je tiež členom výkonného tímu (vedúci kreatívneho učenia), vyvíjajúci úplne novú business školu pre podnikanie v Bukurešti v Rumunsku. V roku 2010 získal ocenenie the United States Association for Small Business and Entrepreneurship award za workshop roka (ohľadom interaktívnych vyučovacích metodológií).