Magdaléna Haľková
22.09.2015
3 min

Martin Ondrej využil šancu a bude spolupracovať s holandským architektom Bertom Dirrixom

Prvým Slovákom, ktorý cez náš projekt EXCITE v rámci programu Erasmus pre mladých podnikateľov vycestoval do zahraničia je Martin Ondrej.

Vyštudoval architektúru a urbanizmus na Fakulte umení Technickej Univerzity v Košiciach. Spolu s Petrom Pásztorom pripravil výťazný návrh na premenu výmenníka tepla na Ľudovej ulici v Košiciach, z ktorého sa stal priestor pre outdorové mestské športy. V marci 2012 vyhral spolu s Michalom Mihaľákom prvú cenu na Woensel West v Eindhovene v Holandsku.
 
Martin našiel svoj “match” v architektonickom štúdiu diederendirrix architects, ktoré sa zameriava na rekultiváciu a pretváranie už existujúcich budov tak, aby získali nové využitie. Štúdio sídli v meste Eindhoven a zamestnáva približne dve desiatky ľudí. Martin sa stal prvým Slovákom, ktorý cez náš projekt vycestoval do Holandska, aby získal poznatky od skúseného hosťujúceho podnikateľa. V štúdiu diederendirrix architects je ním Bert Dirrix.
 
Máš aj ty nápad a rozmýšľaš čo s ním ďalej? Alebo si o level vyššie a s podnikaním si už pred krátkym časom začal?
 
Nemusíš sa pri rozbiehaní svojich aktivít spoliehať len na seba a svoje skúsenosti. Program Erasmus pre mladých podnikateľov ti dáva priestor spojiť sa s úspešnými zahraničnými podnikateľmi v oblasti tvojho záujmu, učiť sa od nich, získavať kontakty, inšpiráciu a podnety k tomu, aby tvoje podnikanie nabralo ten správny smer. Máš jedinečnú možnosť vycestovať a v priebehu niekoľkých mesiacov môžeš tvoj podnikateľský plán začať skutočne realizovať.
 
Spoluprácu Creative Industry Košice, Martin Ondreja a Berta Dirrixa dopĺňa European Creative Business Network v Holandsku, ktorý "match" sprostredkoval. Je to jeden z piatich zahraničných partnerov v projekte EXCITE, cez ktorý sa môžeš aj ty zapojiť do programu Erasmus pre mladých podnikateľov. Spoznaj ďalších našich partnerov, cez ktorých môžeš nadviazať spoluprácu. V Španielsku je to Peopleing, v Rakúsku Creative region Linz&Upper Austria, vo Švédsku komúna Ale a v nemeckom Porúrí mesto Gelsenkirchen.
 
Prihlás sa ako skúsený podnikateľ.                           Prihlás sa ako začínajúci podnikateľ.

Projekt EXCITE je financovaný z Európskej Únie v rámci programu Erasmus for Young Enterpreneurs. 

ERASMUS-LOGOs-03_SK_54f5ea0cbba27