CIKE
24.09.2014
5 min

ESCALATOR BLOG: Cambridgeský utorok. Mapy, letáky a útržky

Chcela som slušne vybaliť do skríň, prisahám, že hej, ale dačo upokojujúco expresívne je na vybuchnutej batožine v strede izby. Nie, vážne, asi začnem baliť podľa farebnej schémy - tento týždeň Henri Matisse, economy pack 20 kilo. Ale mám logické vysvetlenie, teda aspoň než sa ozve nejaký člen rodiny s neodkladnou potrebou poukázať na, ja neviem, patterny mojho environmentu. Blah.

Totiž - dnes bol ten deň, kedy sme mali pozbierať odvahu, vizitky, alebo biznis plány a ísť osloviť už čiastočne oslovených, aj keď v mojom prípade skôr nič netušiacich, potencionálnych biznis kamošov. No neoblečieš sa na prvýkrát taký čas. Druhý. Tretí. Piaty. [caption id="attachment_4459" align="alignleft" width="300"]1005916_480221855406092_1135981935_n Céčko, inak aj Lilac Rose, Bridge Street[/caption] Začalo to jednoducho. V obchode A mi lejdy manažérka povedala, že by sa moje veci hodili skôr do obchodu E. O pár dverí ďalej som našla obchod B, kde mi povedali, že sa mám staviť o pol hoďky. Zatiaľ som našla obchod C, v ktorom bola na predaj knižka Independent Cambridge a v ktorej náhodne otvorená stránka pojednávala o dôležitosti pani manažérky z obchodu B. Keď som sa vrátila do obchodu B, objasnili mi, že jednokusovky "nevedem", ale že by mi skôr poradila obchod D a E.  (Nestrácajte odvahu, mám k tomu schému). Takže v obchode D ma nasmerovali na obchod C. Viete, ten s knižkou. Tam povedali, že sa spýtaju šéfa, ale že oni odoberajú od veľkovýrobcu. Nedalo sa na nich hnnevať, lebo mali všetko rozkošne bodkované a tretina ich vecičiek bola v mentolovej farbe.             Obchod E bol krásne tmavý a trošku potuchnutý vintage shop. Hej, áno, ozajský vintage, taký čo má už nejakú tú naftalínovu orgiu za sebou. Takže ani na nich sa hnevať nedalo. Bielovlasá Rosie mi navyše povedala, že o kúsok ďalej nájdem kaviareň, v ktorej predávajú aj drobnosti a doplnky, a že mám hľadať Simona, Škóta. Mnooodobre. Jaksi mi už neprišlo vôbec nevhodné opýtať sa prvého ryšavého chlapa pri prvej možnej kaviarni, či je Simon. Áno, stereotypy. A áno, bol. Akurát vykladal z bajku hlinu, ktorú nasypáva do džínsov v zadnej záhradke kaviarne. Džinsy, hlina, kvietky, logické, hej? [caption id="attachment_4456" align="alignleft" width="305"]Simonova kaviare httpwwwtheurbanshedcom Urite tam zjdite Kvli kve kvli sendviu a najm kvli Simonovi je to tpek Simonova kaviareň Urban Shed. Určite tam zájdite. Kvôli káve, kvôli sendviču, a najmä kvôli Simonovi, je to týpek :)[/caption] Ďalej to šlo pomerne rozpačito, lebo ako sme sa obzerali po "groovy, eh?" kaviarni, ani jednému z nás nebolo až tak jasné, prečo ma do nej Rosie poslala. A začalo ma trochu zhrýzať, či len neusúdila, že mi súrne treba kofeín, a nechcela byť neslušná. To môže byť. Nakoniec sa teda Simon uzniesol, že mi najlepšie pomôže, keď vylepí leták na sklo, vraj aspoň na týždeň a ja som sa teda pobrala do obchodu užsinaozajnepamatámpísmeno.   Tam pracovala taká malá bubbly londýnčanka/žurnalistka na voľnej nohe. S radosťou si vzala leták, s radosťou prisľúbila odovzdať šéfke a s radosťou si so mnou vymenila poznatky o strastiach a radostiach voľnonožia. Sympatické na nej bolo ešte aj to, že nenastražovala uši, nepýtala sa furt "pardon?" a hovorila na mňa viac, než desiatimi slovami. A že mi pochválila šaty, ha, moja námaha nebola márna! Ob-cho-dy, na ktoré sa ne-hne-vám, Ark, St Mary´s passage.    

No dobre. Tým som skončila zoznam písmen na zdrapíku papiera. A tiež som pomaly začínala mať pocit, že umriem na čínske topánky.

Mám teda zmapované centum Cambridgeu, čo príde dosť vhod, pač včera som postrihala mapu mesta na workshope o sociálnych sieťach. Nehľadajte súvis. Mám porozdávane letáke na troch generačných leveloch. A mám dva lístočky s adresou na údajne kompetentné osoby, tahákže sme neskončili, Batmane. Čo vôbec nemám, je chuť zúfať si. Lebo ak je tu jedna vec istá, tak je to večera v Trinity Hall o siedmej a pri tej jednoducho máte pocit, že všétko je dokonalé a naporádku :D

Vintage shop bielovlasej Rosie 18 King Street http://rosiesvintage.tumblr.com

Simonova kavárna Urban Shed 62-64 King Street http://www.theurbanshed.com Ark, obchod s prekrásnymi vydaniami sestier Bronteových, ale aj s obrovskými maskami Godzilly, jednorožca či kravy. A čo? 2 St Mary´s Passage http://www.arkcambridge.co.uk Lilac Rose, mentolovo bodkovaný a kruto babský obchod. Zúbožený frajer objemnej Britky sediaci na tamojšej sofe by vám vedel rozprávať... 71 Bridge Street http://www.lilacrose.co.uk