Úplne nové Open Studios Night
  • K.A.I.R.
  • 18 marec 2015 o 18:00

  • Ateliéry K.A.I.R, Hlavná 40, Košice
Naše prvé tohtoročné podujatie s názvom Open Studios Night (OSN) sa bude konať najbližšiu stredu, 18. marca 2015, o 18:00. Okrem nových zahraničných umelcov si zažijú svoju verejnú premiéru aj nové ateliéry, kotré sme v tomto roku presunuli na Hlavnú ulicu č. 40. Tento priestor na tvorbu, ktorý sídli vo Vítezovom dvore, budú mať momentálne k dispozícii Imrich Veber a Kaorou Furuko, ktorí budú pár mesiacov pôsobiť v Košiciach.

Večer zaháji košická tanečná skupina Heeb.She s ich pohybovou performance ušitou na mieru našim novým priestorom. V spolupráci s nimi rozbiehame projekt rezidenčného pobytu pre tanečníka alebo choreografa z Nemecka, ktorého očakávame v auguste.

Imrich Veber prišiel na východ Slovenska v rámci spolupráce s OPEN AiR -  Artist in Residence organizácie Plzeň 2015. Na analógových fotografiách zachytáva fenomén bytových sídlisk, venuje sa téme handicapovaných, ba aj životu v obci. Publikuje v kultúrnych periodikách, vystavuje v Českej republike, v zahraničí a v Košiciach.

Na dlhodobom projekte stop-motion animovaného filmu pracuje Japonka Kaoru Furuko. Má za sebou prvú fázu rezidencie, ktorú popri K.A.I.R. podporuje košická organizácia Cinefil a uskutočnila sa na jeseň roku 2014. Na Open Studios Night predstaví svoj rozrobený projekt Dlhý, Široký a Bystrozraký, na ktorom pracuje ďalej od polovice marca 2015.

Zahraničnú zostavu doplní dvojica Jarmila Mitríková a Dávid Demjanovič. Strávili október - december 2014 v holandskom Arnheme. V bývalom obchodnom dome, dnes mieste venovanému súčasnému umeniu Motel Spatie, pracovali na pre nich typických pyrografických dielach. Večer otvorených ateliérov sa uskutoční v stredu, 18. 3. 2015 o 18:00 na Hlavnej 40, vo Vitézovom dvore, na prvom poschodí (vedľa Pyecka Gallery). Srdečne pozývame na vyššieuvedených umelcov!