Art & Tech Days 2017
  • Event
  • 22 november 2017

  • Košice

Ak ste z tých, čo myslia otvorene, radi sa pozeráte do budúcnosti a už máte na 22-26 november program, zrušte si ho. Art & Tech Days je festival, ktorý vám ukáže možnosti nových realít.

Digitálnu kultúru, akú žijeme dnes, je ťažké si predstaviť pár rokov dozadu, keď sme chodili telefonovať na poštu a CDčká boli len novinkou. Digitálne technológie sa dnes týkajú takmer každého aspektu nášho života. Ich vzrastajúca komplexita a rýchlosť ich vývoja so sebou prinášajú eufóriu, no aj úzkosť. Sú výzvou pre tradičné inštitúcie a ovplyvňujú spôsob, akým fungujeme, ako sa správame, myslíme, či navzájom komunikujeme.

Hlavné otázky digitálnej kultúry sa sústreďujú na vzťah medzi ľuďmi a technológiami. Presne o tom je festival Art & Tech Days, určený pre každého, kto chce stáť v popredí vývoja a kráčať s dobou, (ktorej budúcnosť spočíva aj v spojení umenia a technológií).

Tento profilový event spájajúci umeleckú scénu a vzrastajúci trend IT priemyslu, sa bude konať v dňoch od 22. do 26. novembra v Košiciach. Multižánrový festival zahŕňa umelecký program, interaktívnu performance, workshopy pre deti aj dospelých, hackathon a networkingové aktivity.

Súčaťou festiavalu budú aj DAAVS - Dni aktuálnych audiovizuálnych stretnutí, počas ktorých uvidíte VJingy, živé kódenia a interaktívne inštalácie, výstavy, koncerty, aj špeciálnu edíciu formátu Pecha Kucha Night.

Highlightom festivalu je medzinárodná konferencia Art & Tech Conference, ktorá bude pracovať s témami UX, dizajn z pohľadu užívateľa, inováciami vznikajúcimi na rozhraní disciplín, či novo-mediálnou tvorbou. Ako sa zmenila distribúcia vďaka online kanálom? Ako sa dá digitálny nástroj použiť na prezentáciu umenia? Ako digitalizácia prispieva k zvyšovaniu efektivity? A ako obsah ovplyvňuje formu médií? Na tieto a ďalšie otázky budú hľadať odpovede speakri - zástupcovia prestížnych firiem, akými sú  Method (UK), Porto Design Factory (PT) alebo Prezi (HU).

V programe nebude chýbať afterparty a oslava 10. výročia založenia klastra Košice IT Valley.

Viac info o programe, konferencii aj registráciách nájdete už čoskoro na www.atdays.sk. Registrácia na konferenciu bude spustená prostrednícvom portálu HN online.