KAIR otvára ateliéry s prvými umelcami roka 2016
  • K.A.I.R.
  • 8 apríl 2016 o 18:00 - 20:30

  • KAIR Košice Artist in REsidence, Hlavná 40, Košice
Vždy s príchodom nových rezidenčných umelcov do Košíc organizuje KAIR Košice Artist in Residence Open Studios Night, čiže Večer otvorených ateliérov. Aby mali možnosť predstaviť seba a svoje projekty, zoznámiť sa s miestnymi a prípadne nadviazať nové spolupráce. Stretnúť môžete troch umelcov z Nemecka, Poľska a Česka, ale tešiť sa môžete aj na predstavenie novej vizuálnej identity KAIR.

Skladateľ Christoph Reiserer z Nemecka vám porozpráva o svojom projekte s robotmi, na ktorom pracuje aj so študentami z Technickej univerzity v Košiciach a k tomu si pripraví krátku performance.

Výtvarník Fabien Lédé je pôvodne z Francúzska, ale posledných pár rokov žije v poľskom Vroclave. V Košiciach plánuje pracovať na projekte Paradise Disorder.

Fotograf Imrich Veber z Opavy bol v Košiciach na rezidencii už minulý rok a vďaka tomu sa rozhodol prísť znova a pokračovať na projekte s názvom Something is Missing, ktorého výsledkom bude knižná publikácia.

Okrem toho sa môžete tešiť na predstavenie novej vizuálnej identity projektu K.A.I.R. Košice Artist in Residence, ktorú pripravilo grafické štúdio 436.

Open Studios Night sa uskutoční v priestoroch KAIR a Šopa gallery na Hlavnej 40, 8. apríla o 18:00.


Rezidenčné pobyty podporujú Creative Industry Košice, Goethe-Institut Bratislava, Poľský inštitút v Bratislave a International Visegrad Fund

Rezidencie sú organizované v spolupráci s: A-i-R Wro – Európske hlavné mesto kultúry Vroclav 2016, OPEN AiR - Artist in Residence, Katedra kybernetiky a umelej inteligencie TUKE, Fakulta umení TUKE, DIG gallery