K.A.I.R. Open Studios Night
  • K.A.I.R.
  • 27 október 2015 o 18:00 - 20:00

  • K.A.I.R. ateliéry, Hlavná 40
V októbri k nám pricestovali ďalšie dve zahraničné umelkyne Ania Zuber a Willeke van Ravenhorst. U nás v KAIRe je zvykom vždy po príchode nových umelcov usporiadať večer otvorených ateliérov, aby sa vám mohli predstaviť, a aby ste vy mali príležitosť pozrieť sa do zákulisia ich tvorby. 

Ania Zuber pricestovala z poľského mesta Vroclav na začiatku októbra. Ania sa venuje rôznym technikám ako napríklad sieťotlači, videu a fotografii. Vo svojom projekte „We all have images from the past which blur our vision“ pracuje so spomienkami a s tým, ako obrazy z minulosti ovplyvňujú naše reakcie, správanie a vnímanie súčasnosti. K tomu, aby Ania mohla svoj projekt v Košiciach úspešne realizovať, potrebuje aj vašu spoluprácu. Ak máte doma staré negatívy alebo diapozitívy, doneste ich na Open Studios Night a možno sa niektoré zábery objavia v jej práci. Negatívy sa k vám po skončení projektu vrátia. Keďže sa Ania venuje sieťotlači, rozhodli sme sa za odmenu tým, ktorí nám požičajú svoje negatívy/diapozitívy potlačiť čokoľvek čo si donesú (napríklad tričko alebo tašku).

Willeke van Ravenhorst je z holandského Arnhemu. Tvorí hlavne veľké priestorové inštalácie z netradičných materiálov ako sú káble, laná, bezpečnostné pásy alebo fólia. Willeke do Košíc pricestovala len minulý pondelok a práve hľadá inšpiráciu k dielu, ktoré tu vytvorí. 

K diskusii samozrejme nemôže chýbať občerstvenie, ktoré pre vás naše umelkyne pripravia. 
Tešíme sa na vašu návštevu!

Projekt K.A.I.R. Košice Artist in Residence je projektom organizácie Creative Industry Košice. Je podporený Ministerstvom kultúry SR. Rezidencia Willeke van Ravenhorst je zároveň podporená Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva v Bratislave.